Bydgoszcz
18C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 18 • L 18
14C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoszczanie najlepsi w branży gier. Sukces w ogólnopolskim konkursie
gra_headahead_gamejam_screen
13.01.2017 | 10:45

Bydgoszczanie najlepsi w branży gier. Sukces w ogólnopolskim konkursie

Mieszkańcy miasta nad Brdą odebrali nagrody z rąk wicepremiera Jarosława Gowina.

Na zdjęciu: Fragment zwycięskiej gry

Fot. Zespół Wild Boar Studio

Kreatywność reprezentantów Bydgoszczy oraz ich zdolności po raz kolejny zostały docenione. Sześcioosobowy zespół Wild Boar Studio złożony z młodych bydgoszczan zwyciężył w pierwszej edycji konkursu Game Jam Awards 2016.

ZOBACZ TEŻ: Miłośnicy gier pokazali swoje umiejętności

Przedsięwzięcie, organizowane przez Warszawską Szkołę Filmową, miało na celu nagłośnienie najbardziej innowacyjnych projektów dla miłośników i twórców gier wideo. Czteroosobowe jury, tworzone przez osoby związane z branżą gier, doceniło przede wszystkim kreatywność zgłoszonych zespołów, w których kluczem do sukcesu jest pasja i współpraca producenta, programistów, grafików i twórców muzyki. W konkursie uczestniczyły drużyny startujące w krajowych edycjach imprez o charakterze game jam, które polegają na utworzeniu gry w przeciągu przeważnie 24 lub 72 godzin. Najlepsi młodzi twórcy otrzymali profesjonalne komputery do tworzenia gier wideo. Wręczono również nagrody finansowe.

Zwycięzcą konkursu został zespół Wild Boar Studio za grę headahead stworzoną w ciągu 24 godzin podczas bydgoskiego Huuuge Game Jamu. Gra oparta jest na kanwie traumatycznej inspiracji – bólu przeżywanego przy nadepnięciu gołą stopą na klocek Lego. – Cieszymy się z wygranej i mamy nadzieję, że nasz sukces zmotywuje młodych ludzi do podjęcia podobnego wyzwania i spróbowania swych sił w branży gier – mówi Marcin Murawski, jeden z członków zwycięskiego zespołu. Zwycięska gra dostępna jest pod tym linkiem: https://sirmarcin.itch.io/headahead

Gala wręczenia nagród odbyła się w ubiegłym miesiącu. Uczestniczył w nim między innymi wicepremier Jarosław Gowin, który wręczył nagrody najlepszym drużynom oraz jeden z twórców Wiedźmina. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.


Powiązane treści