Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszczanie pomagają szpitalom. Pierwsze pieniądze z miejskiej zbiórki przekazane!
11.04.2020 | 09:36

Bydgoszczanie pomagają szpitalom. Pierwsze pieniądze z miejskiej zbiórki przekazane!

Na zdjęciu: Akcję Wspieramy bydgoskie szpitale organizuje Urząd Miasta Bydgoszczy wraz z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Fot. UMB

Ratusz prowadzi wraz z Towarzystwem Miłośnik Miasta Bydgoszczy zbiórkę pieniędzy dla szpitali na walkę z koronawirusem. Zebrano już ponad 100 tysięcy złotych.

Zbiórka ruszyła w ostatnich dniach marca. Po niespełna dwóch tygodniach udało się przekazać większość zebranych do tej pory pieniędzy bydgoskich szpitalom – Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza oraz Kujawsko – Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy otrzymały po 40 tys. zł. – To właśnie te szpitale są przygotowane do przyjęcia i pozostawania w stałej gotowości do przyjmowania z możliwością izolacji pacjentów zakażonych koronawirusem – wyjaśnia urząd miasta. Kolejne 20 tysięcy złotych trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Pieniądze zostaną wydane na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do walki z pandemią: maseczek, fartuchów, rękawiczek, gogli, czy kombinezonów ochronnych.

– Zapotrzebowanie na sprzęt i niezbędne środki ochrony jest bardzo duże. To powoduje, że nasza zbiórka pieniędzy będzie nadal kontynuowana. Zapraszamy zarówno osoby prywatne, jak i firmy – apeluje bydgoski ratusz. Zbiórkę można wesprzeć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest serwis zrzutka.pl. Urząd prosi, aby podczas przelewu podać swoje dane, w celu przekazania podziękowań od prezydenta miasta. Drugi sposobem jest przekazania dowolnej kwoty na rachunek bankowy Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy (Jezuicka 4, 85-001 Bydgoszcz): 11 1020 1462 0000 7202 0364 6866. W tytule przelewu urząd prosi o wpisanie numeru telefonu lub adresu e-mail.

Organizatorami akcji są Miasto Bydgoszcz i Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. W przypadku pytań możliwy jest kontakt na adres e-mail: bks@um.bydgoszcz.pl lub pod numerem tel.: 795 160 843.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści