Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 6 • L 5
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoszczanie w projekcie z gwiazdami filmu i muzyki. Zaprezentowali pierwszy singiel [WIDEO]
krzysztof herdzin, luc, polska muzyka filmowa - screen
16.09.2018 | 20:57

Bydgoszczanie w projekcie z gwiazdami filmu i muzyki. Zaprezentowali pierwszy singiel [WIDEO]

Na zdjęciu: Krzysztof Herdzin bierze udział w projekcie "100 lat Polskie Muzyki Filmowej"

Fot. fragment klipu

Marcin Pawłowski, czyli Pawbeats oraz Krzysztof Herdzin, niedawno wyróżniony autografem na ulicy Długiej wspólnie biorą udział w projekcie „100 lat Polskiej Muzyki Filmowej”. W niedzielę opublikowano singiel, który zapowiada jesienną trasę koncertową.

Kilka miesięcy pracy i mamy to! Zobaczcie jeden z pierwszych w Polsce teledysków zrealizowanych w technologii bullet time shooting ze studiem Picsane – napisał w niedzielę wieczorem na swoim profilu L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski, który w nowym projekcie odpowiada za scenariusz, montaż oraz (wraz z innymi) muzykę i produkcję. W „100 lat Polskiej Muzyki Filmowej” zaangażowali się też m.in. Małgorzata Kożuchowska,  Tamara Arciuch, The Whoop  Group, Dagadana, Henryk Kuźniak  oraz bydgoszczanie: Marcin Pawłowski „Pawbeats” i Krzysztof Herdzin – pianista, kompozytor, dyrygent oraz wykładowca Akademii Muzycznej.

– Aktorzy, jazzmani, kompozytorzy, producenci, wokaliści, dj-e, vj-e i setki muzyków z lokalnych orkiestr dętych spotkali się, by reinterpretować spuściznę stu lat polskiej muzyki filmowej w ramach transkulturowej orkiestry Rebel Babel Ensemble – czytamy w opisie projektu, w ramach którego zaprezentowane zostaną szlagiery dwudziestolecia międzywojennego Henryka Warsa, hollywoodzkie kompozycje Kapera i Kaczmarka, nowoczesne aranżacje Komedy i nu jazzowa wersja Vabank Henryka Kuźniaka. To właśnie wykonanie tego ostatniego utworu zostało zaprezentowane w niedzielę w ramach promocji zbliżającej się trasy koncertowej.

Pierwszy występ zaplanowano na 18 września na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Następnie muzycy zagrają w Gliwicach (28.09), Łodzi (29.09), Krakowie (3.10), Wrocławiu (30.10) i Gdańsku (16.11). Wśród uczestników trasa zapowiadani są Pawbeats i Herdzin.


Powiązane treści