Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 2 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoszczanin bohaterem nowego filmu Netfliksa. Premiera w styczniu [WIDEO]
the polka king, zwiastun, netflix
27.12.2017 | 10:59

Bydgoszczanin bohaterem nowego filmu Netfliksa. Premiera w styczniu [WIDEO]

Bohater nowego filmu Netfliksa urodził się w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: W rolę Jana Lewana wcielił się Jack Black.

Fot. Netflix

Jan Lewan, a w zasadzie Jan Lewandowski w swoim ojczystym kraju jest mało znany, ale w Stanach Zjednoczonych został królem Polki i był nominowany do nagrody Grammy. Losami urodzonego w Bydgoszczy muzyka zainteresował się Netflix.

Jan Lewandowski urodził się w Bydgoszczy w czasie niemieckiej okupacji i już jako dziecko uwielbiał śpiewać i tańczyć. Później uczył się w Gdańsku i występował między innymi w Opolu i Warszawie. Karierę zrobił jednak dopiero wtedy, gdy wyjechał do Stanów Zjednoczonych,. Początkowo występował przed Polonią, ale dzięki rosnącej popularności powołał własny zespół i zaczął nagrywać, a jego najbardziej znany hit, „Ole, ole” został w 1995 roku nominowany do nagrody Grammy. Jak można przeczytać w zapowiedziach filmu The Polka King, „prowadził bardzo ciekawe życie, a część z jego interesów nie była do końca legalna”.

Zespół  Jana Lewana, bo takie nazwisko przyjął artystą, występował między innymi w kasynach Donalda Trumpa, także w słynnym Taj Mahal  Casino Hotel w Atlantic City. Wszystko legło w gruzach po tragicznym wypadku w czasie trasy koncertowej, w wyniku którego dwie osoby zginęły, a syn Lewandowskiego, Daniel trafił do szpitala w krytycznym stanie. –  To był koniec zespołu i początek mojego upadku – pisze Lewandowski.

Po rozpadzie zespołu muzyk miał też problemy z pozostałymi swoimi biznesami. Z upływem czasu wyszedł na prostą. Wydał płytę z największymi przebojami, a w 2018 roku będzie organizatorem wycieczki po Polsce. Historia Lewana zainspirowała twórców z platformy Netflix, którzy stworzyli film komediowy o losach polskiego emigranta. „The Polka King” będzie miał premierę 12 stycznia. W roli głównej wystąpi Jack Black, a oprócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Jenny Slate, Jasona Schwartzmana czy JB Smoove’a.

Poniżej zwiastun filmu:


Podobne wpisy

Powiązane treści