Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszczanin używał dowodu zmarłego mężczyzny, by ukrywać się przed policją. W końcu wpadł

Dodano: 27.10.2022 | 12:12

Na zdjęciu: 45-latek wpadł podczas kontroli pod granicą polsko-niemiecką.

Fot. Straż Graniczna

45-letni bydgoszczanin został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej za posługiwanie się dowodem osobistym należącym do… zmarłego kilka lat temu mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w rejonie granicy polsko-niemieckiej w województwie lubuskim, niedaleko Żar. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tuplicach skontrowali 45-latka z Bydgoszczy. Ten okazał im dowód osobisty, który wzbudził wątpliwości pograniczników. Bydgoszczanin był podobny do mężczyzny ze zdjęcia w dokumencie, jednak funkcjonariusze poddali w wątpliwość, że może być to jedna i ta sama osoba.

Podczas sprawdzeń w bazach danych okazało się, że wątpliwości strażników były uzasadnione. Okazało się, że dowód osobisty okazany przez bydgoszczanina figurował w bazach danych jako utracony i podlegający zatrzymaniu, a jego właściciel od kilku lat nie żyje.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami zatrzymany mężczyzna przyznał się, że dokument ten nie należy do niego i podał swoje prawdziwe dane personalne oraz okazał swój autentyczny dowód osobisty. Jak się następnie okazało powodem ukrywania danych personalnych był fakt, że 45-latek od 2007 roku miał problemy z prawem, a od 2014 roku poszukiwany przez polskie sady oraz Interpol w związku z dokonanymi oszustwami i wyłudzeniami – wyjaśnia mjr Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak dodatkowo ustaliliśmy, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wydał za 45-latkiem list gończy. Poszukiwali go też kryminalni z komisariatu Bydgoszcz Śródmieście.

Mężczyzna usłyszał zarzut posłużenia się podczas kontroli dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Postępowanie prowadzone będzie dalej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej 45-latek przekazany został żarskiej policji.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Hala Targowa w Bydgoszczy. Wszystko, co musisz o niej wiedzieć

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments