Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszczanka chce wziąć udział w Polskiej Przeprawie Stulecia. Każdy może pomóc [PATRONAT]
Hanna Bakuniak Bydgoszcz
27.05.2018 | 13:46

Bydgoszczanka chce wziąć udział w Polskiej Przeprawie Stulecia. Każdy może pomóc [PATRONAT]

Na zdjęciu: Hanna Bakuniak sięgała minionej zimy po laury w zimowym pływaniu. Teraz chce przepłynąć kanał Catalina na Pacyfiku.

Fot. archiwum prywatne

Hanna Bakuniak, rekordzistka świata w zimowym pływaniu oraz multimedalistka mistrzostw Polski, przymierza się do kolejnego wyzwania. Tym razem chce przepłynąć kanał Catalina zwany amerykańskim La Manche.

22-letnia bydgoszczanka, obecnie zawodniczka MKP Szczecin i studentka tamtejszego uniwersytetu (bohaterka naszego styczniowego reportażu, zobacz: MetropoliaBydgoska.PL 1/2018), chce zostać – wespół z Aleksandrą Bednarek – pierwszą Polką, która pokona 33-kilometrową trasę między wyspą Catalina a wybrzeżem Los Angeles. – To duże wyzwanie, nie tylko, jeżeli chodzi o dystans. Oznacza to od 7 do 12 godzin w wodzie w temperaturze 20-23 stopni Celsjusza, zmienne prądy i konieczność płynięcia w nocy – wylicza Bakuniak.

Wyprawa ma odbyć się pod koniec sierpnia. Sam kanał Catalina jest zaliczany do tzw. Korony Oceanów, czyli pływackiego odpowiednika Korony Ziemi, a więc najbardziej wymagających przedsięwzięć w pływaniu długodystansowym.

Na wyjazd do Stanów Zjednoczonych Hanna Bakuniak oraz Aleksandra Bednarek zbierają środki w ramach zbiórki na portalu www.zrzutka.pl. Po wpisaniu frazy – Polska Wyprawa Stulecia można wesprzeć przedsięwzięcie dowolną kwotą (granicą wyznaczoną przez organizatorki jest 35 tys. zł). Pokonanie kanału Catalina będzie dedykowane Ignacemu Pianko, 7-letniemu chłopcu, który zmaga się z wadą serca, guzem mózgu, niedosłuchem i autyzmem. Jego historię można poznać na stronie www.ignacowo.pl.


Powiązane treści