Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoszczanka mogła stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jej oszczędności uratował pracownik banku
03.12.2020 | 15:57

Bydgoszczanka mogła stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jej oszczędności uratował pracownik banku

Na zdjęciu: 85-letnia bydgoszczanka chciała wypłacić z banku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gdyby nie czujność pracownika zapewne przekazałaby je oszustom.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Kilkadziesiąt tysięcy złotych chciała wypłacić w środę w jednym z banków w Bydgoszczy 85-letnia kobieta. Niewiele brakowało, a oszczędności życia przekazałaby oszustom. Bezpiecznikiem okazał się jednak pracownik oddziału, do którego przyszła.

 

O oszustwach bądź próbach oszustwa metodami „na policjanta” czy „na wnuczka” można byłoby napisać grubą książkę. Mimo kolejnych, bliźniaczo podobnych historii nadal znajdują się przestępcy, którzy żerują na łatwowierności, szczególnie wśród starszych ludzi. – Z historii wyłania się obraz nieprawdopodobnej wręcz bezczelności sprawców, ich bezwzględności, ale i skuteczności – podkreśla kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Tym razem, szczęśliwie, do oszustwa nie doszło. W środę przed południem zadzwonił telefon 85-letniej bydgoszczanki. Mężczyzna, który się z nią połączył, podał się za funkcjonariusza policji. I, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, poinformował kobietę, że trwa policyjna akcja wymierzona w oszustów bankowych, a kobieta – pod pretekstem ochrony pieniędzy – powinna podjąć je z banku. – Kobieta uwierzyła w historię przedstawioną przez rozmówcę i udała się do banku po oszczędności – mówi kom. Słomski. Ich uratowanie zawdzięcza pracownikowi oddziału, który zorientował się, że ktoś chce oszukać starszą panią. – Pracownikowi banku należą się słowa podziękowania za godną pochwały postawę, zainteresowanie się sprawą i zdecydowane działanie – zaznacza Słomski.

Policjanci kolejny raz przypominają, aby nie przekazywać pieniędzy osobom, których tożsamości nie znamy i nie jesteśmy jej w stanie potwierdzić. – Policjanci w żadnym wypadku nie żądają od osób pieniędzy. Nie każą ani wypłacać, ani przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe – wskazuje Przemysław Słomski.

A najprościej, jak mówią sami funkcjonariusze, wszelkie tego typu „policyjne akcje” można sprawdzić, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści