Bydgoszcz
0C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 2 • L -1
1C
Nd
4C
Pon
3C
Wt
6C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszczanka rekordzistką świata w pływaniu! Grad zwycięstw w Niemczech
Hanna Bakuniak Bydgoszcz
12.01.2018 | 14:25

Bydgoszczanka rekordzistką świata w pływaniu! Grad zwycięstw w Niemczech

Hanna Bakuniak kilkakrotnie stawała na najwyższym stopniu podium podczas zawodów w bawarskim Veitsbronn.

Na zdjęciu: Hanna Bakuniak, nowa rekordzistka świata w rywalizacji na dystansie 1 kilometra.

Fot. Facebook

Pochodząca z Bydgoszczy Hanna Bakuniak wygrała rywalizację na dystansie kilometra podczas otwartych mistrzostw Niemiec w zimowym pływaniu, które od 5 do 7 stycznia rozegrano w miejscowości Veitsbronn. Wynikiem 13:05.7 pobiła rekord świata na tym dystansie.

W trudnych warunkach atmosferycznych – woda o temperaturze 3,8 stopnia Celsjusza, temperatura powietrza – niewiele wyższa, w dodatku padający deszcz i wiejący wiatr (zawody rozegrano na otwartym 50-metrowym basenie) – Bakuniak okazała się lepsza od faworytki gospodarzy Julii Wittig, która dopłynęła do mety niemal dziesięć sekund po triumfatorce. Niemka straciła na rzecz bydgoszczanki również najlepszy wynik w historii, który do tej pory wynosił 13:13.58.

Dla 22-latki reprezentującej obecnie barwy MKP Szczecin i Polish Ogrodnik Team nie było to jedyne zwycięstwo w Bawarii. Bakuniak wygrała ponadto jeszcze… trzy inne finałowe wyścigi. Zwyciężyła w rywalizacji na 500 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym (w dwóch pierwszych przypadkach ponownie zdystansowała Wittig). Na 50 metrów stylem dowolnym do końca o miejsce na najwyższym stopniu podium rywalizowała z Aleksandrą Bednarek, ostatecznie minimalnie jej ulegając.

„Tak zaczyna się przełomowy 2018 rok. Mistrzostwa Niemiec – Ice Swimming Aqua Sphere German Open w Veitsbronn podbite przez szóstkę Polaków. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie” – napisała na Facebooku nowa rekordzistka świata.

W sobotę przed Hanną Bakuniak kolejny sprawdzian w rywalizacji na dystansie kilometra – tym razem podczas 3 Stawy Silesia Winter Swimming. Kolejny przystanek to już Mińsk, gdzie rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata.

Reportaż na temat Hanny Bakuniak ukaże się w styczniowym wydaniu czasopisma MetropoliaBydgoska.PL w piątek, 26 stycznia.


Powiązane treści