Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 21 • L 20
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleByki uciekły z gospodarstwa i spacerowały po mieście. Dotarły nawet do ronda
05.12.2017 | 10:42

Byki uciekły z gospodarstwa i spacerowały po mieście. Dotarły nawet do ronda

W nocy policjanci i strażacy próbowali zagonić byki.

Na zdjęciu: Byki spacerowały ulicami Świecia.

Fot. pixabay

W nietypowej akcji wzięli udział świeccy policjanci. Mundurowi przez kilka godzin usiłowali zagonić agresywne… byki, które uciekły z jednego z gospodarstw na terenie gminy Świecie.

W poniedziałek w nocy, po godzinie 1:20, dyżurny świeckiej policji otrzymał nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że byki należące do jednego z rolników z gminy Świecie uciekły z gospodarstwa i spacerują ulicami miasta. Najprawdopodobniej zmiana otoczenia wywołała dodatkowo u zwierząt agresję – byki biegały po okolicy, przemieszczając się ulicą Sienkiewicza, w pobliżu hali widowiskowo-sportowej i dotarły aż do ronda.

Na miejsce przyjechała grupa policjantów ze świeckiej prewencji, a w działaniach pomagali również strażacy. Mundurowi ustalili właściciela bydła i powiadomili go o zaistniałej sytuacji. Na miejsce przybył gospodarz wraz z pomocnikami. Policjanci oraz strażacy pomagali w naganianiu zwierząt, które stwarzały zagrożenie dla pojazdów przejeżdżających przez miasto. Służbom udało się bezpiecznie sprowadzić zwierzęta do gospodarstwa.


Powiązane treści