Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 20 • L 19
20C
Pon
14C
Wt
14C
Sr
16C
Czw
12C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBył we flocie autobusów komunikacji miejskiej. W weekend będzie woził pasażerów podczas Nocy Muzeów w stolicy [ZDJĘCIA]
17-05-2019 Konferencja Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego - plac Kościeleckich Bydgoszcz - SF (1)
17.05.2019 | 13:39

Był we flocie autobusów komunikacji miejskiej. W weekend będzie woził pasażerów podczas Nocy Muzeów w stolicy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Uczestnicy konferencji przed zabytkowym volvo, którym następnie udali się w podróż do Warszawy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jeszcze do niedawna autobusy volvo woziły mieszkańców po ulicach miasta i były we flocie pojazdów MZK. Teraz tym pojazdem przewożeni będą warszawiacy podczas Nocy Muzeów.

Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu udali się do Warszawy, gdzie będą promować miasto podczas Nocy Muzeów. – Wolontariuszki będą zajmowały się promocją miasta. Nasza grupa liczy około 30 osób, będziemy wspomagać organizatorów wydarzenia – mówi wiceprezes stowarzyszenia Dariusz Falkowski.

Na czym polegać będzie wsparcie ze strony bydgoskiego stowarzyszenia? – Członkowie stowarzyszenia będą pełnić pomoc jako obsługa konduktorska w sześciu autobusach, które będą rozwoziły mieszkańców stolicy – precyzuje Falkowski. Autobus volvo z Bydgoszczy będzie jeździł na jednej z sześciu linii specjalnych, a wcześniej weźmie udział w paradzie specjalnej, która rozpocznie się na placu Defilad. We wnętrzu pojazdu ukazano wystawę zdjęć pojazdów, które przeszłości woziły bydgoszczan.

Falkowski przypomniał, że autobus który wyjechał w trasę do Warszawy został wyprodukowany w 1997 roku i trafił jako jeden z ponad 90 autobusów na bydgoskie ulice. Stowarzyszenie pozyskało ten pojazd w 2016 r., a jak przypominają jego przedstawiciele – autobus przeszedł przed wyjazdem szczegółowe badanie techniczne. Ponadto, stowarzyszenie miało pytanie o możliwość przyjazdu na Noc Muzeów do Łodzi. – Tam pojechał autobus znany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – dodał Falkowski. Prezes stowarzyszenia Patryk Gulcz nadmienił, że z całego kraju zachowały się tylko trzy autobusy volvo: jeden w Bydgoszczy i dwa w Szczecinie.

Organizatorzy podziękowali za wyjazd przedstawicielom urzędu miasta, przedstawicielce Irex-Trans Marzenie Biały za profesjonalne przygotowanie pojazdu do tej wycieczki, a także MZK Bydgoszcz. Zapowiadają, że w stolicy mają być około 16:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści