Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Marcin Lewandowski zakończył karierę. Był lekkoatletą bydgoskiego Zawiszy

Dodano: 20.05.2022 | 17:37

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski wielokrotnie sięgał po medale imprez krajowych i międzynarodowych.

Fot. Paweł Skraba / materiały prasowe / archiwum

Były lekkoatleta bydgoskiego Zawiszy, a ostatnio reprezentujący AZS UMCS Lublin Marcin Lewandowski ogłosił w piątek (20 maja) decyzję o zakończeniu sportowej kariery. – To było piękne szesnaście lat biegania – napisał zawodnik w mediach społecznościowych.

Lewandowski to wielokrotny medalista lekkoatletycznych imprez zarówno w kraju, jak i w Europie i na świecie. Występował także na czterech ostatnich igrzyskach olimpijskich, w Tokio na przeszkodzie w walce na dystansie 1500 metrów stanęła mu kontuzja.

Swoją decyzję o zakończeniu kariery, zawodnik ogłosił w piątkowe (20 maja) popołudnie na swoim profilu w mediach społecznościowych. Jak się okazuje, jednym z powodów, dla których były zawodnik bydgoskiego Zawiszy podjął taką decyzję, był wypadek, któremu podczas zajęć z gimnastyki uległa jego córka. – Po nieszczęśliwym wypadku mojej córki podczas zajęć gimnastyki artystycznej zdecydowałem, iż pozostanę w domu dopóki Midia nie odzyska pełnej sprawności. W związku z tym, iż nie miałem możliwości wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, nie byłem w stanie się należycie przygotować, aby mieć możliwość obrony brązowego medalu Mistrzostw Świata oraz srebra Mistrzostw Europy a miejsca poza podium mnie nie interesują – napisał Lewandowski we wpisie na Facebooku.

Zawodnik jednocześnie podziękował swoim najbliższym oraz współpracownikom, którzy pracowali z nim w trakcie kariery. – To było piękne 16 lat biegania. Niesamowita przygoda, która dobiegła końca – dodał, ale jednocześnie przekazał, że w listopadzie po raz drugi zostanie tatą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments