Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaByły szef MON dziękuje Bartoszowi Kownackiemu. „Przekazuję mu podziękowania za wierną służbę ojczyźnie”
23.01.2018 | 11:13

Były szef MON dziękuje Bartoszowi Kownackiemu. „Przekazuję mu podziękowania za wierną służbę ojczyźnie”

Kownacki został odwołany przez nowego szefa MON, Mariusza Błaszczaka.

Na zdjęciu: Bartosz Kownacki w resorcie obrony odpowiadał za uzbrojenie polskiej armii.

Fot. Stanisław Gazda

Były szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz skomentował na portalu społecznościowym dymisję wiceministra Bartosza Kownackiego.

Jak już wczoraj informowaliśmy, Kownacki został odwołany z zajmowanego stanowiska przez nowego ministra obrony Mariusza Błaszczaka. Oprócz niego, z resortem pożegnali się także dwaj inni wiceministrowie: Dominik Smyrgała i Bartłomiej Grabski, a na ich miejsce powołani zostali Sebastian Chwałek (ma się zająć modernizacją armii) i Marek Łapiński (odpowiedzialny za sprawy budżetowe w wojsku). Do ministerstwa obrony przeniósł się także Tomasz Zdzikot, któremu podlegać będą między innymi wojskowe szkolnictwo wyższe i departament prawny, a za sprawy międzynarodowe nadal odpowiadać będzie Tomasz Szatkowski.

Zmiany w resorcie obrony skomentował były szef MON. We wpisie na portalu społecznościowym Antoni Macierewicz podziękował Kownackiemu za dwuletnią współpracę w ministerstwie. – W związku z odwołaniem sekretarza stanu Bartosza Kownackiego, przekazuję mu podziękowania za wierną służbę ojczyźnie w MON – napisał Macierewicz (pisownia oryginalna).

Macierewicz jest wdzięczny Kownackiemu za wzorowe wykonywanie postawionych mu zadań w sferze modernizacji polskiej armii. – Szczególnie świetne przygotowanie kontraktu z USA na rakiety Patriot (Wisła), który z nadmiarem spełnia nasze założenia finansowe, organizacyjne i bojowe – dodał były minister obrony.

Podziękowania skierował także wiceminister Tomasz Szatkowski, który na Twitterze napisał (pisownia oryginalna): – Dziękuję mojemu byłemu szefowi, ministrowi Antoniemu Macierewiczowi oraz byłym kolegom z kierownictwa MON: Bartłomiejowi Grabskiemu, Bartoszowi Kownackiemu i Dominikowi Smyrgale za ponad dwa lata wspólnej ciężkiej pracy na rzecz polskiej obronności.


Powiązane treści