Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły trener Łuczniczki selekcjonerem reprezentacji? Jest poważnym kandydatem
20.10.2017 | 11:26

Były trener Łuczniczki selekcjonerem reprezentacji? Jest poważnym kandydatem

Na zdjęciu: Vitel Heynen może poprowadzić reprezentację Polski.

Fot. Nils Wuchner

Vital Heynen może zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy. Jak informuje Przegląd Sportowy, były szkoleniowiec Łuczniczki jest jednym z głównych kandydatów do poprowadzenia kadry narodowej.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk stwierdził w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, że żaden zagraniczny trener nie złożył CV, ale jeden dąży do spotkania. Jak dowiedział się Przegląd Sportowy, chodzi o Vitala Heynena. Belg prowadził już reprezentacje Niemiec (brązowy medal mistrzostw świata w 2014 roku) i Belgii (niespodziewane czwarte miejsce na ostatnich mistrzostwach Europy). Teraz chciałby zająć miejsce Ferdinando De Giorgiego, a jego kandydatura jest poważnie rozważana w związku.

Heynen w latach 2013-2015 prowadził Transfer Bydgoszcz. Trafił nad Brdę w trakcie sezonu, zastępując Mariana Kardasa. Pod jego wodzą bydgoscy siatkarze zajęli dziewiąte i piąte miejsce w PlusLidze. Następnie odszedł, a zastąpił go Piotr Makowski.

Co ciekawe, chętnym do prowadzenia reprezentacji jest też obecny szkoleniowiec Łuczniczki, Jakub Bednaruk. W związku rozważają opcję powierzenia kadry trzech polskim trenerom jednocześnie – Bednarukowi, a także Pawłowi Zagumnemu i Piotrowi Gruszce. Decyzji w sprawie nowego selekcjonera powinniśmy spodziewać się jednak dopiero w przyszłym roku.


Powiązane treści