[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Były żużlowiec Polonii walczy z ciężką chorobą. Ruszyły zbiórki na jego leczenie

Dodano: 24.01.2023 | 06:00

Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow był zawodnikiem bydgoskiej Polonii w latach 2015-2017. W swojej karierze jeździł także m.in. w GKM-ie Grudziądz.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Były żużlowiec bydgoskiej Polonii oraz grudziądzkiego GKM-u Andriej Kudriaszow musiał zakończyć karierę. Powodem jest poważna choroba zawodnika.

Jak informuje serwis WP SportoweFakty, 31-letni zawodnik niedawno usłyszał wstrząsającą diagnozę: rozległy rak skóry. Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że Kudriaszowowi pod koniec grudnia 2022 r., lekarze powiedzieli wprost, że lewą nogę trzeba amputować. – Na razie chcę jednak walczyć i zdecydowałem się spróbować innych metod leczenia, które dają szansę na zachowanie nogi – mówi zawodnik w rozmowie z dziennikarzem portalu Mateuszem Puką.

Kudriaszow opisuje, że już jakiś czas temu lekarze u niego zdiagnozowali nowotwór skóry, a konkretnie rak płaskonabłonkowy. Sytuacja jest na tyle trudna, że żużlowiec praktycznie w ogóle nie może chodzić, jedynie przy użyciu kul, natomiast cztery miesiące temu na świat przyszła córka zawodnika. W rozmowie z red. Puką, były żużlowiec podkreśla, że cała sytuacja zaczęła się już dwa lata temu od – wydawało się początkowo – niepozornej rany pod kolanem, która nie chciała się goić. – Byłem u kilku specjalistów, którzy leczyli zmianę jako ranę przewlekłą. Noga bolała, ale postanowiłem odłożyć zabieg aż do końca sezonu – opisuje dalej 31-latek i przyznaje dalej, że dopiero po wycięciu i biopsji okazało się, że u zawodnika wykryty został nowotwór. – Gdy w tym roku noga znów zaczęła mnie boleć, lekarze długo mnie uspokajali i mówili, że to nic poważnego. Dopiero, gdy ponownie trafiłem do szpitala onkologicznego zrobiono mi dodatkowe badania, które pokazały, że sytuacja jest poważniejsza niż wszyscy myśleli. To był szok – mówi dalej Kudriaszow.

Sytuacja zawodnika jest na tyle trudna, że ten od ponad roku nie mógł ścigać się na żużlu, bowiem rosyjscy zawodnicy byli zawieszeni. Kudriaszow już informuje, że musi rozpocząć sprzedaż swojego sprzętu (m.in. motocykli), aby posiadać środki, by przetrwać z rodziną najbliższe miesiące. Na pomoc już także ruszyli kibice. W serwisie zrzutka.pl (link do zbiórki TUTAJ) rozpoczęła się zbiórka środków na leczenie 31-letniego byłego żużlowca (na wczorajszy wieczór na koncie było już niemal 74,5 tys. złotych, a zakładany cel to 250 tys. zł). Jak opisuje jego przyjaciółka Aneta, choroba postępuje w zaskakującym tempie. Jest jednak nadzieja, że Kudriaszow będzie leczony w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, ale decyzja w tej sprawie może zapaść dopiero na początku lutego, na razie lekarze placówki zostali zapoznani z sytuacją żużlowca.

W mediach społecznościowych ruszyły także pierwsze licytacje na rzecz zebrania środków finansowych na leczenie Kudriaszowa. Swój oryginalny kask z autografem na licytację wystawił jego kolega z toru Emil Sajfutdinow (trwa ona do najbliższej soboty, 28 stycznia do godziny 20:00 i prowadzona jest na profilu menedżera żużlowca Tomasza Suskiewicza).

Dodajmy, że w swojej żużlowej karierze Andriej Kudriaszow reprezentował zarówno GKM Grudziądz (2011), jak i Polonię Bydgoszcz (2015 – 2017).

Były żużlowiec Polonii walczy z ciężką chorobą. Ruszyły zbiórki na jego leczenie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
4 dni temu

Dodam dla jasności że pomimo że jest Rosjaninem potępił Putina.

Wlodek
Wlodek
4 dni temu

Ja wpłaciłem już 100pln. A dokładnie 115.