[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

CDI dba o jeże. Przed startem nowej inwestycji przeprowadzono szczegółowe oględziny terenu

Dodano: 18.11.2020 | 17:45

Na zdjęciu: Teren przyszłej inwestycji został dziś dokładnie sprawdzony przez przedstawicieli CDI, Fundacji Immo i Fundacji JeKo.

Fot. mat. prasowe

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi siedlisk jeży, spółka CDI Konsultanci Budowlani podjęła działania na terenie nachodzącej inwestycji przy ulicy Czarna Droga 45. Pozwolą one zabezpieczyć potencjalnie zamieszkałe tam ssaki.

Należąca do Grupy Kapitałowej Immobile spółka CDI Konsultanci Budowlani od dłuższego czasu planuje inwestycje w rejonie Kanału Bydgoskiego, przy ulicy Czarna Droga. W ramach I etapu kompleksu o nazwie Rabatki powstanie 130 mieszkań, które mają zostać oddane do użytku w 2022 roku. Łącznie w tej lokalizacji ma powstać 400 mieszkań.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe mieszkania na Okolu. CDI przygotowuje dużą inwestycje


Obecnie CDI prowadzi przygotowania do startu inwestycji. W związku z sygnałami, że na działce przy Czarnej Drodze mogą znajdować się siedliska jeży, dziś (18 listopada) przedstawiciele spółki wraz z Fundacją Immo i Fundacją JeKo dokonali wstępnych oględzin terenu. – Podczas poszukiwań znaleźliśmy trzy puste gniazda jeży – mówi kierownik budowy Mateusz Wenda. – Zgodnie z zaleceniami Beaty Woźniackiej, która jest prezesem Fundacji JeKo, zajmującej się ratowaniem jeży, ponownie i dokładnie przeszukamy teren, szczególnie obrzeża działki, na których są wysokie trawy i krzewy. Planujemy również przygotowanie domków, do których będą mogły przychodzić jeże, a nam pozwoli to bezpiecznie je przetransportować do schroniska Fundacji JeKo – dodaje. Należy zaznaczyć, że w dokumentacji  budowlanej, stanowiącej załącznik do ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę, nie ma żadnych informacji dotyczących zamieszkiwania na tym terenie gatunku zwierząt objętych częściową ochroną.

O działaniach podjętych przez CDI poinformowana została Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. – Jednocześnie zachęcamy osoby, które mieszkają w pobliżu naszej inwestycji, aby jeśli zauważą jeża zawiadomiły ekologiczną Fundację Immo, działającą w obrębie Grupy Kapitałowej Immobile, w której skład wchodzi spółka CDI KB – mówi specjalista ds. marketingu Agata Bil-Jahr. – Kontaktować się można pod numerem telefonu: 669 978 374. Informujemy również, że prace porządkowe, które będziemy prowadzili w najbliższym czasie, nie zagrażają jeżom potencjalnie zamieszkującym ten teren – dodaje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments