-17C
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -14 • L -19
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCenna wygrana Pałacu. Bydgoskie siatkarki wygrały derby w ekstraklasie z Jokerem Świecie
23-08-2020_siatkówka_Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie - SF (4)
24.10.2020 | 19:08

W Tauron Lidze Siatkarek rozegrano mecz szóstej kolejki.

Na zdjęciu: Przed sezonem, drużyny Pałacu i Jokera Świecie zagrały w przedsezonowym sparingu. Teraz w starciu o ligowe punkty, lepszy był zespół Piotra Mateli.

Historyczne derby w Tauron Lidze Siatkarek dla Pałacu. Bydgoski zespół pokonał w meczu 6 kolejki beniaminka ze Świecia 3:1.

Tylko jedno zwycięstwo i cztery porażki – z takim bilansem przystępowały do dzisiejszego spotkania w Świeciu siatkarki Polskich Przetworów Pałacu. Wszystkich porażek bydgoszczanki doznały w meczach wyjazdowych, a jedyną wygraną w meczu z Enea PTPS-em Piła (3:0) we własnej hali.

Joker bardzo ambitnie radzi sobie w rozgrywkach. Zespół ze Świecia co prawda przegrał po 0:3 z faworytkami ligi – Developresem SkyRes Rzeszów i ŁKS-em Commercecon Łódź, ale pokonał 3:0 inną łódzką drużynę – Grot Budowlane oraz w poprzedniej kolejce DPD Legionovię Legionowo.

Bydgoszczanki wygrały niezwykle wyrównaną pierwszą partię 25:23, choć przez długi czas obie drużyny walczyły punkt za punkt. W końcówce, po bydgoskiej stronie skutecznie zaatakowały Żurowska oraz Dascalu, która była liderką Pałacu w ofensywie (w całym meczu zdobyła aż 28 punktów). Pałac wygrał drugiego seta bardzo pewnie 25:15, kontrolując przebieg wydarzeń od samego początku.

W trzecim secie do głosu doszły siatkarki Jokera. Świecianki wygrały tę odsłonę na przewagi 26:24, ale w czwartej partii znów dominowały bydgoszczanki, które – podobnie jak drugiego seta – także i tę partię wygrały 25:15 i wywiozły ze Świecia cenny komplet punktów do ligowej tabeli.

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 6 KOLEJKA – 24.10.2020 R.
JOKER ŚWIECIE – POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 1:3 (23:25, 15:25, 26:24, 15:25)

JOKER: Wenerska 4, Kukulska 5, Urbanowicz 2, Sikorska 18, Urban 7, Jurczyk 15 oraz Nowak (libero), Nowacka (libero), Marcyniuk 11, Gorzkiewicz, Brzoska 2.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Michalewicz 3, Bidias 7, Ziółkowska 10, Dascalu 28, Żurowska 15, Hawryła 14 oraz Jagła (libero), Mucha.

Sędziowali: Anna Banaś, Maciej Twardowski.
Komisarz Tauron Ligi: Maciej Kwiatkowski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Aleksandra Dascalu (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz).