Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCentrum Edukacyjno-Społeczne na Okolu gotowe. W przyszłym miesiącu otwarcie [ZDJĘCIA]
Tomasz Izajasz
24.05.2021 | 22:31

Centrum Edukacyjno-Społeczne na Okolu gotowe. W przyszłym miesiącu otwarcie [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Kustoszem znajdującego się w centrum Muzeum Kanału Bydgoskiego jest Tomasz Izajasz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zakończyły się prace w budynku przy ul. Staroszkolnej, gdzie powstało Centrum Edukacyjno-Społeczne. – To będzie miejsce spotkań dla młodzieży, seniorów i społeczników z okolicy – mówią miejscy urzędnicy.

Znajdujący się w pobliżu Kanału Bydgoskiego budynek przeszedł już gruntowny remont. W obiekcie swoją siedzibę będzie miało także Muzeum Kanału Bydgoskiego, a jego kustoszem będzie Tomasz Izajasz. – W tym miejscu będziemy się spotykać nie tylko ze względu na historię Kanału Bydgoskiego, ale również będziemy realizować nowe ścieżki, m.in. spotykać się z ekologią, z florą i fauną Kanału Bydgoskiego – mówi Izajasz i zapowiada, że trwają prace nad wypełnieniem treścią przestrzeni w budynku.

Na razie wiadomo, że będzie można podziwiać tam m.in. wystawy na tematy związane z Kanałem Bydgoskim i żeglugą śródlądową, ale nie tylko. – Będą odbywać się tam różnego rodzaju warsztaty, wykłady i spotkania integracyjne. Rekonstruktorzy historyczni będą prowadzić dla dzieci i młodzieży szkolnej zajęcia żywej historii. W przyszłości dzieci będą uczyć się tam fechtunku historycznego (szermierka, strzelanie z łuku). Na zewnątrz będzie czekać wypożyczalnia kajaków, organizowane będą również Mistrzostwa Smoczych Łodzi – informuje ratusz.

Oficjalnie, budynek ma zostać otwarty w czerwcu. Na inwestycję, miasto wydało ponad 2,5 mln złotych, ale jednocześnie miejskim urzędnikom na to zadanie udało się także pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych.

Centrum Edukacyjno-Społeczne na Okolu gotowe. W przyszłym miesiącu otwarcie [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments