[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Centrum Leczenia Dzieci powstanie przy szpitalu Jurasza. Placówka otrzymała milionowe dofinansowanie

Dodano: 03.10.2022 | 17:51

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać nowoczesny budynek Centrum Leczenia Dzieci przy szpitalu Jurasza w Bydgoszczy.

Fot. Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza / wizualizacja

Nowoczesne Centrum Leczenia Dzieci powstanie przy Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Na inwestycję udało się placówce pozyskać dofinansowanie z Funduszu Medycznego.

– Śmiało mogę powiedzieć, że to jest wyjątkowy, a wręcz historyczny dzień – mówił podczas konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos. Jak dodawał, dwa lata temu posłowie uchwalili Fundusz Medyczny, który był inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy. – Tego typu inicjatywy nie zdarzają się często, a zwłaszcza w sprawach tak wielkiej wagi – podkreślał Latos.

Na wspomnianej już konferencji w urzędzie wojewódzkim ogłoszono, że placówka otrzymała dofinansowanie ze wspomnianego już funduszu na zrealizowanie budowy centrum. – Środki własne przeznaczy również Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – dodaje rzecznik szpitala im. dr. Jurasza Marta Laska. Dodajmy, że w sumie dofinansowanie otrzymało z całego kraju czternaście placówek, a w ramach konkursu złożono ich ponad dwadzieścia.

Inwestycja obejmuje budowę nowego oddzielnego budynku szpitalnego pod lokalizację obecnych klinik pediatrycznych, poradni specjalistycznych dla dzieci (wraz z niezbędną częścią dydaktyczną, związaną z kształceniem kadr medycznych), obszarem izby przyjęć, rejestracji, diagnostyki, ambulatorium pediatrycznym Kliniki Medycyny Ratunkowej, blokiem operacyjnym i gabinetami zabiegowymi, pomieszczeniami działalności pomocniczej: częścią administracyjną, techniczną, magazynową i socjalną oraz gastronomiczną. – Powierzchnia użytkowa nowego obiektu wyniesie ok. 14 000 metrów kwadratowych – przekazuje dalej rzecznik szpitala Jurasza i wylicza: – Nowy budynek wyposażony zostanie w zakupiony specjalnie na ten cel sprzęt i aparaturę medyczną m.in.: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, aparaty RTG i USG, systemy monitorowania funkcji życiowych, defibrylatory, respiratory, inkubatory itd.

Prace – jak zapowiedział dyrektor szpitala Jacek Kryś – mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i wydarzy się to niezwłocznie po wybraniu wykonawcy inwestycji. Mają one potrwać do 2026 roku.

Centrum Leczenia Dzieci powstanie przy szpitalu Jurasza. Placówka otrzymała milionowe dofinansowanie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
4 miesięcy temu

A kawałek dalej tj.na Chodkiewicza jest Szpital Dziecięcy..