Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICentrum Onkologii najlepsze w Polsce. Bydgoski szpital wygrał prestiżowy ranking
Bdg_CentrumOnkologii_7_5-2015
14.12.2017 | 14:43

Centrum Onkologii najlepsze w Polsce. Bydgoski szpital wygrał prestiżowy ranking

Wysoko uplasował się także inny bydgoski szpital.

Na zdjęciu: Centrum Onkologii najlepsze w rankingu.

Fot. Pit1233/archiwum

Centrum Onkologii zostało najlepszym szpitalem w Polsce w rankingu przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wysoko uplasował się też Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Jurasza.

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka zdobyło 908 punktów na tysiąc możliwych. Pięć oczek  mniej miał Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa, a kolejnych dziesięć punktów dalej był Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Korczaka w Słupsku. Oceniano zarządzanie, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta oraz analizę skarg i zażaleń.

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy został sklasyfikowany na 11. miejscu. Na 26. lokacie uplasował się 10. Wojskowy Szpital Kliniczny, na 35 – Szpital Eskulap Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń w Osielsku, na 40 –  Szpital MSWiA, a na 43 – Szpital Uniwersytecki nr 2.

Ranking przygotowywany został po raz czternasty przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i firmę doradczą IDEA Trade.


Powiązane treści