Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICentrum Onkologii w Bydgoszczy najlepszym szpitalem w Polsce. Konkurencja została w tyle
14.12.2016 | 13:29

Centrum Onkologii w Bydgoszczy najlepszym szpitalem w Polsce. Konkurencja została w tyle

W pierwsze pięćdziesiątce Rankingu Szpitali znalazło się łącznie pięć placówek działających na terenie Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Bydgoskie Centrum Onkologii mieści się przy ul. I. Romanowskiej 2.

Fot. Pit1233 (wikipedia) / wolny dostęp

918 punktów na 1000 możliwych – taki wynik uzyskało Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy w tegorocznym Rankingu Szpitali. Bydgoska placówka okazała się niekwestionowanym zwycięzcą. W pierwszej pięćdziesiątce zestawienia znalazły się również cztery inne bydgoskie szpitale. 

Centrum Onkologii w Bydgoszczy uzyskało najwięcej punktów w zestawieniu szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych i onkologicznych. Ta bydgoska placówka została najwyżej oceniona w niemal każdym kryterium branym pod uwagę przy tworzeniu zestawienia. Otrzymała również nagrodę w kategorii „Jakość opieki medycznej”. Jury wysoko oceniło też komfort pobytu pacjenta w ośrodku.

Jak w ogólnopolskim zestawieniu wypadły inne szpitale działające na terenie Bydgoszczy? W pierwszej dziesiątce, dokładnie na ósmej pozycji, znalazł się 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPS ZOZ w Bydgoszczy. Szpital MSW w Bydgoszczy zajął 25 miejsce. W pierwszej pięćdziesiątce znalazły się również dwie inne placówki z miasta nad Brdą: Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy uzyskał 37. miejsce, a Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy uplasował się na 45. pozycji. Różnice w punktacji pomiędzy poszczególnymi szpitalami uwzględnionymi w rankingu są niewielkie, lecz w przypadku zwycięzcy jest to ponad 20 punktów.

Zestawienie już po raz 13. przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firma doradcza IDEA Trade. Patronat honorowy nad Rankingiem Szpitali objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.


Powiązane treści