Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIChcą pomóc niepełnosprawnemu Adrianowi protestującemu w sejmie. Bydgoska fundacja uruchomiła zbiórkę
Dum Spiro Spero Bydgoszcz
26.05.2018 | 13:00

Chcą pomóc niepełnosprawnemu Adrianowi protestującemu w sejmie. Bydgoska fundacja uruchomiła zbiórkę

Na zdjęciu: Na akumulatory do wózka dla Adriana Glinki potrzebnych jest 10 tysięcy złotych.

Fot. fundacja Dum Spiro Spero

Fundacja Dum Spiro Spero z siedzibą w Bydgoszczy włączyła się w akcję pomocy 22-letniemu Adrianowi Glince, jednej z osób od ponad miesiąca protestujących w sejmie. Rozpoczęła zbiórkę funduszy na zakup akumulatorów do elektrycznego wózka, którym mógłby poruszać się młody mężczyzna.

Adrian na co dzień mieszka w bloku socjalnym na terenie Olsztyna. Ale od kilku tygodni czas spędza w sejmie, prowadząc – między innymi z własną matką – protest przeciwko polityce państwa w stosunku do osób niepełnosprawnych.

Gdy mieszka w Olsztynie, wiosną i latem sam dociera do autobusu, który zawozi go na zajęcia. Ale, jak tłumaczy fundacja Dum Spiro Spero w swoim apelu przy okazji zbiórki, zimą przegrywa z dziurawą drogą, śniegiem i lodem. „Adrian dostał elektryczny wózek po koledze, który pomógłby mu. Tyle że akumulatory nie działają” – czytamy na stronie na Facebooku prowadzonej przez fundację.

Koszt nowych akumulatorów to 10 tysięcy złotych. Pieniądze można wpłacać na specjalne konto o numerze 06 1240 1183 1111 0010 3547 9036, w tytule przelewu wpisując „Dla Adriana”. „Pomóżmy Adrianowi, aby poczuł się wolny i niezależny” – apeluje bydgoska fundacja.


Powiązane treści