Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleChciał wskoczyć do Brdy, by uciec policjantom. 25-latek miał przy sobie marihuanę
POLICJA KORONOWO
19.08.2021 | 09:27

Chciał wskoczyć do Brdy, by uciec policjantom. 25-latek miał przy sobie marihuanę

Na zdjęciu: 25-latek próbował wskoczyć do Brdy, by uciec policjantom. Jak się okazało, miał przy sobie marihuanę i był poszukiwany do odbycia kary.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy „wodniacy” zatrzymali 25-latka, który chcąc uciec przed policją próbował wskoczyć do Brdy. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie marihuanę i był poszukiwany do odbycia kary aresztu.

We wtorek (17 sierpnia) popołudniu patrol policji wodnej zauważył na alei Jana Pawła II w Koronowie rowerzystę, który przewoził dziewczynę na bagażniku rowerowym. – Policjanci postanowili go skontrolować. Włączając sygnały świetlne i dźwiękowe dawali mu znaki do zatrzymania. Ten jednak na widok radiowozu zaczął uciekać w kierunku rzeki Brdy. Mężczyzna, porzucając rower, zrzucił dziewczynę z bagażnika i zaczął biec do wody. Mundurowi dogonili go i zatrzymali – opisuje zdarzenie kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Tragedia na komendzie. Policjant postrzelił się w głowę


Podczas kontroli osobistej okazało się, że mężczyzna ma przy sobie woreczek z marihuaną. W trakcie sprawdzania 25-latka w policyjnej bazie danych znaleziono informację, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy do odbycia kary aresztu.
Policjanci doprowadzili zatrzymanego do komisariatu w Koronowie. Tam za przewożenie pasażera na bagażniku rowerowym został ukarany mandatem karnym. Natomiast za posiadanie marihuany usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3. Następnie koronowscy funkcjonariusze doprowadzili 25-latka do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, gdzie odbędzie tam zasądzoną karę aresztu – relacjonuje kom. Słomski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści