Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Chemik Bydgoszcz

Dodano: 05.08.2022 | 12:04

Na zdjęciu: Chemik Moderator zakończył dwa ostatnie sezony na 3. miejscu w tabeli.

Fot. Szymon Fiałkowski

Chemik Moderator Bydgoszcz nie jest najciekawszym klubem, gdy przygotowuje się skarb kibica. Od kilku lat w drużynie dochodzi tylko do kosmetycznych zmian. Nie inaczej było tym razem.

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz dwa ostatnie sezony zakończyli na 3. miejscu w tabeli IV ligi. Wiosną podopieczni trenera Wiktora Osińskiego długo mogli pochwalić się serią meczów bez porażki, próbowali nawet włączyć się do walki o awans, ale porażka na początku czerwca z Włocłavią sprawiła, że końcówka sezonu przebiegła na Glinkach już bez większej presji i bez większych emocji.

Latem klub ściągnął jednego zawodnika do drużyny seniorów – bramkarza Gracjana Łęta. Wychowanek Gwiazdy Bydgoszcz, ostatnio występujący w Unii Solec Kujawski, będzie miał zastąpić Oskara Klona, którego transfer wydaje się być kwestią czasu. Poza tym Chemik Moderator sprowadził jeszcze kilku zawodników w wieku juniorskim, jak obrońca Tomasz Chabasiński z MUKS CWZS Bydgoszcz czy bramkarz Karol Ossowski z Wdy Świecie.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


W najbliższych miesiącach sztab szkoleniowy planuje wprowadzać kolejnych młodych zawodników do seniorskiej piłki. W minionym sezonie Damian Kochmański z rocznika 2004 jako jedyny w całej lidze nie opuścił żadnej minuty. Na wiosnę coraz śmielej radził sobie też napastnik Jakub Czesiński. Teraz w ich ślady może pójść Marcel Strzyżewski. Kluczowy zawodnik drużyny juniorów młodszych, która awansowała do CLJ, w seniorach notował dotąd epizody. Jeden szczególnie pamiętny, gdy w 119. minucie meczu pucharowego z Cuiavią huknął pod poprzeczkę z ok. 30 metrów, doprowadzając do remisu 4:4. W Chemiku będzie miał się od kogo uczyć. Szymon Maziarz kompletnie nie przejmuje się czterdziestką na karku i w każdym sezonie należy do najlepszych zawodników w lidze.

IV liga 2022/2023: Chemik BydgoszczChemik Moderator Bydgoszcz
Bramkarze: Hubert Kalinowski, Gracjan Łęt, Karol Ossowski
Obrońcy: Maksym Adamenko, Tomasz Chabasiński, Kamil Goździkowski, Adam Kacprzak, Damian Kochmański, Patryk Kwaśniewski, Jakub Myler, Daniel Włosiński,
Pomocnicy: Dawid Born, Oskar Chęś, Konrad Klatecki, Kacper Kmieć, Maciej Kot, Remigiusz Lewandowski, Oskar Lipkowski, Szymon Maziarz, Damian Rysiewski, Piotr Siekirka, Marcel Strzyżewski, Mateusz Winiecki
Napastnicy: Jakub Czesiński, Karol Klimek Patryk Perliński,

Trener: Wiktor Osiński (od kwietnia 2021)

Przybyli: Gracjan Łęt (Unia Solec Kujawski), Karol Ossowski (Wda Świecie), Tomasz Chabasiński (MUKS CWZS Bydgoszcz), Kacper Kmieć (UKS SMS Włocławek), Jakub Myler, Patryk Kwaśniewski, Dawid Born, Remigiusz Lewandowski, Mateusz Winiecki, Karol Klimek (z juniorów)

Ubyli: Raul Chojnacki (Jaguar Gdańsk, wyjazd na studia), Kamil Serafin (wyjazd na studia), Szymon Skorupa (Start Pruszcz), Jan Rogowski (Start Pruszcz), Mikołaj Szmelc (Sportis Łochowo), Maciej Sobczyk (MKP Szczecinek), Igor Rutkowski (Wda Świecie), Mikołaj Winiecki (Pogoń Mogilno – w trakcie załatwiania)

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 – 1. miejsce (IV liga)
2018/2019 – 16. miejsce (III liga)
2019/2020 – 5. miejsce (IV liga)
2020/2021 – 3. miejsce (IV liga)
2021/2022 – 3. miejsce (IV liga)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic
1 rok temu

Dlaczego nie mozemy doczekać się na Glinkach czasów kiedy walczyliśmy o najwyższe cele, w tym byłą l ligę.?
Dlaczego Chemik nie moze pozyskać sponsorow, ktorzy zapewnią rozwój i walkę o wyższe cele?
Z żalem się patrzy teraz na naszego Chemika, ktory za cel stawia sobie utrzymanie w iv lidze.
Co na to działacze?, czy mają koncepcję wyjscia z tego marazmu?