Bydgoszcz
10C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 13 • L 8
22C
Pt
23C
Sob
23C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik ma sponsora technicznego. Szykuje się do derbów z Elaną
podpisanie umowy - 2
25.04.2017 | 17:06

Chemik ma sponsora technicznego. Szykuje się do derbów z Elaną

Firma JAKO została sponsorem technicznym Chemika Bydgoszcz.

Na zdjęciu: We wtorek doszło do uroczystego podpisania umowy.

Fot. ST

Firma JAKO została sponsorem technicznym Chemika Bydgoszcz. We wtorek doszło do uroczystego podpisania umowy.

Dokumenty zostały podpisane w południe w siedzibie klubu przy ul. Glinki 79. Od nowego sezonu piłkarze zespołu seniorów Chemika będą występować w strojach marki JAKO. Stopniowo wszystkie komplety drużyn młodzieżowych także będą wymieniane na produkty od nowego sponsora technicznego. – W klubie trenuje już ponad 550 zawodników. Mając na uwadze rozwój, uznaliśmy, że potrzebujemy takiego partnera – mówił przed podpisaniem umowy prezes sekcji piłki nożnej Chemika Michał Sztybel.

Klub prowadził rozmowy z kilkoma firmami i to właśnie oferta JAKO okazała się najkorzystniejsza. Producent będzie dysponował pakietem sponsorskim, na mocy którego bydgoski dystrybutor marki, salon Golden Goal, będzie prowadził sprzedaż produktów Chemika. – Przyglądaliśmy się klubowi przez ponad pół roku, wizytowaliśmy obiekty i poznaliśmy całą strukturę. Zadecydowała praca z młodzieżą na wysokim poziomie – tłumaczył przedstawiciel JAKO Szymon Kowalik. – Przez ostatnie dwa miesiące dogrywaliśmy każdy szczegół umowy i mam nadzieję, że w naszym sprzęcie piłkarze Chemika, zarówno seniorzy, jak i młodzież, będą osiągać kolejne sukcesy – dodawał.

Jak mówią działacze Chemika, kontrakt z JAKO to pierwsza z umów, które mają prowadzić do profesjonalizacji klubu. Wkrótce pojawią się kolejni partnerzy strategiczni. – Jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów z producentem wody. Wszystko to ma doprowadzić do naszego celu, jakim jest stworzenie akademii z prawdziwego zdarzenia – z jednakowymi strojami, systemem szkolenia, kursami dla trenerów czy indywidualnymi treningami dla zawodników. Pierwszym krokiem jest właśnie umowa z JAKO – mówił Dominik Malicki, wiceprezes sekcji piłkarskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, akademia mogłaby wystartować z początkiem nowego roku szkolnego.

W najbliższych tygodniach III-ligowych piłkarzy Chemika czekają mecze z wymagającymi rywalami – Bałykiem Gdynia i Elaną Toruń. Spotkanie z rywalem zza miedzy odbędzie się 3 maja przy Słowiańskiej bez udziału kibiców gości. Taką decyzję podjęła komisja ds. bezpieczeństwa Pomorskiego ZPN. Stadion, na którym chemicy rozgrywają obecnie swoje mecze nie spełnia wymogów do przyjęcia tak dużej liczby przyjezdnych jak kibice Elany. Upoważnieniem do wejścia na stadion będzie zaproszenie, które kibice otrzymają na podstawie okazanych dowodów tożsamości. – Dlatego prosimy wszystkich o przybycie 5-10 minut wcześniej niż zazwyczaj – mówił Malicki.

Chemicy na stadion na Glinkach wrócą z początkiem lipca. Na razie boisko jest remontowane pod kątem zbliżających się mistrzostw Europy, w czasie których na Chemiku znajdą się obiekty treningowe. – Otrzymaliśmy propozycję, aby na pół roku oddać boiska, a PZPN przeprowadzi w tym czasie z własnych środków renowację murawy – tłumaczył Sztybel. Boisko będzie musiało być gotowe na przyjęcie zespołów rozgrywających mecze w Bydgoszczy w dowolnej chwili.


Powiązane treści