Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Chemik Moderator buduje skład na III ligę. Zaczął od bramkarzy

Dodano: 11.07.2018 | 10:18

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika Moderatora w nowym sezonie będą grać w III lidze.

Fot. ST

Chemik Moderator Bydgoszcz kompletuje skład na rozgrywki III ligi w sezonie 2018/2019. Na razie ogłosił podpisanie kontraktów z dwoma bramkarzami.

O miejsce między słupkami bramki zespołu Piotra Gruszki będą walczyć Gracjan Fabiszewski i Pawł Laskowski. Ten pierwszy został przez Chemika wykupiony po półrocznym okresie wypożyczenia, zaś Laskowski wrócił na Glinki po roku spędzonym w Unii Solec Kujawski. Kontrakty z klubem przedłużyli za to Robert Frasz, Szymon Maziarz, Daniel  Włosiński i Dawid Janicki. Wkrótce do tego grona powinni dołączyć nowi zawodnicy. – Rozmawiamy z zawodnikami i ich klubami. Na razie nie zdradzamy personaliów, ale mogę powiedzieć, że są to piłkarze z doświadczeniem na poziomie trzeciej ligi – mówi wiceprezes sekcji piłkarskiej Dominik Malicki.

W nowym sezonie w Chemiku nie zagrają dwaj doświadczeni zawodnicy Adrian Raszka i Paweł Olszewski. Obrońca w trakcie poprzedniego sezonu wrócił do gry w piłkę, ale teraz już definitywnie kończy karierę.  Z klubem się nie rozstaje, bo w akademii Chemika jest trenerem grup młodzieżowych. W przypadku Olszewskiego, który w minionym sezonie był kapitanem zespołu, zadecydowała praca. Po awansie nie będzie w stanie łączyć obowiązków zawodowych z występowaniem w III lidze.

Bydgoszczanie treningi zaczęli w poniedziałek, a pierwszy sparing rozegrają 18 lipca ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Później zmierzą się jeszcze z Polonią Bydgoszcz, Nielbą Wągrowiec i Pogonią Mogilno. Rozgrywki ligowe zainaugurują 11/12 sierpnia meczem wyjazdowym z Wdą Świecie.

Sebastian Torzewski