Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 14 • L 10
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik Moderator na remis z Pomorzaninem. Unia wygrywa we Włocławku [WIDEO, ZDJĘCIA]
14-08-2019_ 2 kolejka IV ligi piłki nożnej_ Chemik Moderator Bydgoszcz - Pomorzanin Toruń - SF (12)
14.08.2019 | 23:08

Na zdjęciu:

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zaczęli sezon od remisu z Pomorzaninem Toruń. Komplet punktów po dwóch spotkaniach ma za to Unia Gniewkowo.

Chemik miał przewagę zwłaszcza w I połowie. Po niezłym początku w wykonaniu gości bydgoszczanie przejęli inicjatywę i praktycznie nie wychodzili z połowy rywali. Aktywny z przodu był debiutujący w seniorskiej piłce 17-letni napastnik Chemika Paweł Michalski. Szansę od pierwszych minut dostał także o dwa lata starszy Mariusz Miłek, a na środku obrony z Maksymem Adamenko zagrał 18-latek Mateusz Czyżewski.

Właśnie wspomniany Michalski miał dobrą okazję do pokonania Łukasza Zapały. Blisko zdobycia bramki byli też Robert Kawałek i Damian Rysiewski, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Chemicy mieli też dużo pretensji do arbitra meczu Adriana Sławkowskiego, który nie podyktował rzutu karnego dla bydgoszczan po starciu Michalskiego z Zapałą.

Po przerwie przewaga chemików była nieco mniejsza. Pomorzanin był blisko objęcia prowadzenia po strzale Daniela Katerli, ale czujność w bramce zachował bezrobotny dotąd Paweł Laskowski. Bydgoszczanie także próbowali, ale nie znaleźli tego dnia sposobu na Zapałę. W doliczonym czasie gry ponownie domagali się podyktowania jedenastki, kiedy jeden z obrońców Pomorzanina leżał na murawie i zdaniem gospodarzy zatrzymał piłkę rękę. Sędzia pozostał jednak niewzruszony.

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – POMORZANIN TORUŃ 0:0

Chemik: Laskowski – Włosiński, Czyżewski, Adamenko, Chojnacki – Rysiewski, Maziarz, Miłek, Kot – Kawałek (66′ Kacprzak’), Michalski

Pomorzanin: Zapała – Kordyla, Więckowski, Zaborowski (83′ Dryps), Orlicki (46′ Woroniecki) – Hayashi, Katerla, Jastrzembski, Wróblewski, Szprenglewski (71′ Grudziński) – Witucki (90+1′ Kaźmierczak)

Sędziował: Adrian Sławkowski (Lipno).
Żółte kartki: Włosiński, Michalski (Chemik Moderator) – Kordyla, Witucki (Pomorzanin).

Daniel Osiński po meczu z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz:
***

Torunianie stracili pierwsze punkty w tym sezonie. Komplet ma za to Unia Gniewkowo, która w środę pokonała Włocłavię Włocławek. Prowadzenie objęła w 20. minucie po strzale Kamila Fajkowskiego. Od końcówki I połowy grała w przewadze jednego zawodnika, a w 80. minucie Michał Hałas ustalił wynik spotkania na 2:0.

Unici mają po dwóch kolejkach sześć punktów. W niedzielę zagrają u siebie z Pogonią Mogilno.

Na środę zaplanowano siedem spotkań IV ligi: Zawisza – Lech Rypin (11:00), Chełminianka – Piast Złotniki Kuj. (12:00), Kujawianka Izbica – Orlęta (12:00), Notecianka – Lider Włocławek (13:00), Sparta Brodnica – BKS Bydgoszcz (16:00), Cuiavia – Legia Chełmża (16:00), Pogoń Mogilno – Sportis Łochowo (17:00).