Bydgoszcz
2C
Mżawka
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 1
4C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik zaczyna u beniaminka. Latem uniknął rewolucji
chemik bydgoszcz, 2017 - jakub zalas
05.08.2017 | 09:30

Chemik zaczyna u beniaminka. Latem uniknął rewolucji

Podopieczni Piotra Gruszki zainaugurują ligowe zmagania w niedzielę.

Na zdjęciu: W meczu z Kujawiakiem Kowal piłkarze Chemika po raz pierwszy wybiegną na boisko w strojach od JAKO.

Fot. Jakub Zalas

Piłkarze Chemika Bydgoszcz w niedzielę zainaugurują rozgrywki IV ligi. Jak mówi trener Piotr Gruszka, zespół ma za sobą udany okres przygotowawczy.

Chemicy w minionym sezonie nie zdołali się utrzymać w III lidze, ale latem zespół ominęła rewolucja. Z drużyną pożegnali się bramkarze Karol Murawski (Wda Świecie) i Paweł Laskowski (Unia Solec Kujawski), ale ich ma zastąpić wracający z wypożyczenia do Zdroju Ciechocinek Mariusz Tatera. W Chemiku nie ujrzymy już także Damiana Rysiewskiego (KP Starogard), Macieja Jarzembowskiego (koniec kariery), Jaya Jaskólskiego, Szymona Babiarza, Oskara Trzepacza i Oleksandra Kostiuka. Liczba Ukraińców w zespole się jednak nie zmieni, bo na Glinki trafił Borys Wasiutyn. Po stronie wzmocnień należy zapisać także napastnika Radosława Mika oraz piłkarzy z drużyn młodzieżowych.

Latem chemicy rozegrali pięć sparingów, w których zanotowali trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Trener Gruszka jest zadowolony z postawy drużyny. – Myślę, że dobrze przepracowaliśmy lato, choć przez długi czas nie wiedzieliśmy, w której lidze zagramy. Na pewno jednak jestem zadowolony z pracy wszystkich zawodników na treningach i myślę, że drużyna będzie dobrze przygotowana do sezonu. Pochwalić muszę też naszych młodych piłkarzy, którzy z bardzo dobrej strony pokazywali się na zajęciach i w sparingach – mówi trener Piotr Gruszka.

Chemicy przez kilka tygodni mogli liczyć, że otrzymają zaproszenie do III ligi w miejsce wycofanego KS Chwaszczyno, jednak ostatecznie poziom wyżej zagra KP Starogard. Maciej Kot, jeden z bardziej doświadczonych zawodników bydgoskiego zespołu, zapewnia, że zamieszanie nie odbije się na formie zespołu. – Rok temu było podobnie. Najważniejsze, że ta sytuacja nie miała wpływu na nasz skład ani na termin rozpoczęcia przygotowań – mówi piłkarz.

Na inaugurację chemicy zmierzą się na wyjeździe z Kujawiakiem Kowal. Będzie to pierwsza okazja do zagrania w nowych strojach, które klub zaprezentował ostatnio w ramach współpracy z partnerem strategicznym, firmą JAKO. Kujawiak to beniaminek, na co uwagę zwraca Gruszka. – Z takimi zespołami i to jeszcze na wyjeździe w 1. kolejce nigdy nie gra się łatwo – uważa trener. Początek niedzielnego spotkania o godz. 17.

Chemik Bydgoszcz

Sztab szkoleniowy
Trener: Piotr Gruszka
Asystent trenera: Szymon Maziarz
Trener bramkarzy: Mariusz Tatera
Kierownik zespołu: Zbigniew Frasz
Fizjoterapeuta: Stanisław Kozłowski

Skład
Bramkarze: Jakub Bagiński, Damian Pawelski, Mariusz Tatera
Obrońcy: Beniamin Czajka, Robert Frasz, Wiktor Osiński, Mateusz Papaj, Borys Vasiutyn, Daniel Włosiński, Michał Żurowski.
Pomocnicy: Kamil Bagniewski, Kacper Bańka, Wiktor Dąbek, Maciej Kot, Szymon Maziarz, Daniel Michalski, Michał Mostył, Patryk Nowak, Paweł Olszewski, Adrian Włosiński, Gracjan Żeglarski
Napastnicy: Dawid Janicki, Robert Kawałek, Radosław Mik.


Powiązane treści