Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bosy chłopiec w piżamie spacerował pomimo mrozu. Matka spała w domu pijana

Dodano: 12.01.2022 | 09:44

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali matkę chłopca.

Fot. KWP Bydgoszcz

2,5-letni chłopczyk, boso i w samej piżamie spacerował po Wąbrzeźnie. Tymczasem jego pijana matka spała w mieszkaniu.

W poniedziałek około godz. 8:00 kobieta jadąca ulicą Matejki w Wąbrzeźnie zauważyła małe dziecko idące chodnikiem. Chłopiec, mimo panującego mrozu, szedł boso i miał na sobie tylko rajstopy i koszulkę z krótkim rękawem.

Kobieta będąca świadkiem tego zdarzenia, natychmiast zatrzymała się okryła dziecko własną kurtką i wezwała policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przejęli zmarzniętego chłopca, otulili służbowymi polarami i umieścili w ciepłym radiowozie. Na miejsce wezwali też karetkę pogotowia. Badanie dziecka nie wykazało na szczęście żadnych obrażeń – mówi mł. asp. Krzysztof Świerczyński z KPP w Wąbrzeźnie.

Policjanci szybko ustalili personalia i miejsce zamieszkania matki chłopca. Gdy weszli do mieszkania, okazała się, że 36-latka śpi i nawet nie wie, że jej syn wyszedł z domu. Co gorsza, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.  – Według jej słów miał być on pozostałością po wczorajszej imprezie, na którą poszła, gdy położyła dzieci spać! – nie kryją oburzenia policjanci.

Na miejsce zostali wezwani pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziecko zostało przebadane i przekazane pod opiekę dziadka. Zatrzymaną kobietę przewieziono do komendy, gdzie po wykonaniu niezbędnych czynności usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego syn. Prokurator objął ja policyjnym dozorem. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments