Bydgoszcz
13C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 12
23C
Czw
25C
Pt
26C
Sob
26C
Nd
26C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleChwile grozy na dworcu w Solcu Kujawskim. Kobieta spadła z peronu!
Dworzec_Solec Kujawski
07.12.2019 | 21:40

Chwile grozy na dworcu w Solcu Kujawskim. Kobieta spadła z peronu!

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie.

Na zdjęciu: Jako pierwsi pomocy poszkodowanej kobiecie udzielili świadkowie. Później do akcji przystąpili strażacy z Solca Kujawskiego oraz ratownicy medyczni.

Fot. archiwum

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę przed południem na dworcu kolejowym w Solcu Kujawskim. Jak poinformowali miejscowi strażacy, podczas wsiadania do pociągu kobieta poślizgnęła się i spadła z peronu.

Jak relacjonuje OSP Solec Kujawski, około 11:30 niedoszła pasażerka pociągu poślizgnęła się na jednym ze stopni, po czym z impetem wpadła pomiędzy peron a wagon. „W pierwszym momencie na pomoc kobiecie ruszyli świadkowie zdarzenia, wyciągając ją na peron” – opisują strażacy. I podkreślają, że postawa tych osób zasługuje na pochwałę. „Z apaszki wykonano opaskę uciskową, którą założono ponad raną” – dodają.

Opaska była potrzebna, bowiem rana poszkodowanej obficie krwawiła. W wyniku upadku doznała ona otwartego złamania nogi. Zadaniem przybyłych do wezwania strażaków było opatrzenie i unieruchomienie nogi, a także udzielenie jej wsparcia psychologicznego do momentu przyjazdu ratowników medycznych. „Dla poprawy komfortu psychicznego kobiety, w początkowej fazie działań, ratownicy rozstawili parawan, który skutecznie oddzielił miejsce prowadzenia działań od pociągu pełnego ludzi” – czytamy na facebookowej stronie OSP SOlec Kujawski.

Akcja trwała kilkadziesiąt minut. Kobieta po przybyciu na miejsce karetki został odwieziona do szpitala.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści