Bydgoszcz
11C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 12 • L 10
20C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleChwile grozy na dworcu w Solcu Kujawskim. Kobieta spadła z peronu!
07.12.2019 | 21:40

Chwile grozy na dworcu w Solcu Kujawskim. Kobieta spadła z peronu!

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie.

Na zdjęciu: Jako pierwsi pomocy poszkodowanej kobiecie udzielili świadkowie. Później do akcji przystąpili strażacy z Solca Kujawskiego oraz ratownicy medyczni.

Fot. archiwum

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę przed południem na dworcu kolejowym w Solcu Kujawskim. Jak poinformowali miejscowi strażacy, podczas wsiadania do pociągu kobieta poślizgnęła się i spadła z peronu.

Jak relacjonuje OSP Solec Kujawski, około 11:30 niedoszła pasażerka pociągu poślizgnęła się na jednym ze stopni, po czym z impetem wpadła pomiędzy peron a wagon. „W pierwszym momencie na pomoc kobiecie ruszyli świadkowie zdarzenia, wyciągając ją na peron” – opisują strażacy. I podkreślają, że postawa tych osób zasługuje na pochwałę. „Z apaszki wykonano opaskę uciskową, którą założono ponad raną” – dodają.

Opaska była potrzebna, bowiem rana poszkodowanej obficie krwawiła. W wyniku upadku doznała ona otwartego złamania nogi. Zadaniem przybyłych do wezwania strażaków było opatrzenie i unieruchomienie nogi, a także udzielenie jej wsparcia psychologicznego do momentu przyjazdu ratowników medycznych. „Dla poprawy komfortu psychicznego kobiety, w początkowej fazie działań, ratownicy rozstawili parawan, który skutecznie oddzielił miejsce prowadzenia działań od pociągu pełnego ludzi” – czytamy na facebookowej stronie OSP SOlec Kujawski.

Akcja trwała kilkadziesiąt minut. Kobieta po przybyciu na miejsce karetki został odwieziona do szpitala.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści