Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCiepło serca w słoiku po raz jedenasty. Do końca miesiąca trwa zbiórka darów
Aurelia Ratajczak, Ireneusz Nitkiewicz
21.03.2021 | 12:25

Ciepło serca w słoiku po raz jedenasty. Do końca miesiąca trwa zbiórka darów

Na zdjęciu: Organizatorzy akcji "Ciepło serca w słoiku": Aurelia Ratajczak i Ireneusz Nitkiewicz zorganizowali konferencję prasową przed jadłodzielnią przy ul. Gdańskiej 79.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już po raz jedenasty rusza akcja „Ciepło serca w słoiku”. – Zbiórka odbywa się tradycyjnie dla domów dziecka i osób potrzebujących – mówią organizatorzy.

Akcja jest organizowana nie tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia, ale także Wielkiej Nocy. – Dary zbieramy do 31 marca – mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się przy jadłodzielni przy Gdańskiej 79 radny Ireneusz Nitkiewicz, jeden z organizatorów akcji.

Zbieramy słodycze, gry planszowe, zabawki, wszelkie upominki dla dzieci, żywność o przedłużonym terminie i kosmetyki – wyliczała Aurelia Ratajczak. Przynoszone rzeczy muszą być nowe, wśród zbieranych produktów są także m.in. sportowe rzeczy (piłki) oraz kosmetyki, środki higieny (mydło, kosmetyki, rzeczy do golenia). – Postaramy się też odwiedzić kilka koczowisk – dodał Nitkiewicz. Zbiórka trwa do końca miesiąca, a dary można przynosić do pięciu miejsc: Optyk L.W. Michalscy przy Gdańskiej 28, pracownia krawiecka DerRed (Wojska Polskiego 8), Euromaster Landowscy Opon-Lan (Łęczycka 51), Expert Auto (Dąbrowa 46) i sklep FART (Fieldorfa Nila 7). Dary zostaną przekazane m.in. do domów dziecka w Bydgoszczy i okolicach, ale także dla osób potrzebujących, seniorów.

Finał akcji zaplanowano na Wielką Sobotę (3 kwietnia). Wydawanie darów dla osób potrzebujących ma się rozpocząć w samo południe. – Jak ktoś będzie chciał dostarczyć żywność po świętach, to w jadłodzielni także będą dyżury i będzie można jedzenie przynosić – zapewniają organizatorzy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści