Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 13 • L 13
14C
Sob
14C
Nd
13C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICiepło serca w słoiku, czyli jak pomnażać dobro?
Ciepło w słoiku
14.04.2017 | 11:51

Ciepło serca w słoiku, czyli jak pomnażać dobro?

Organizatorzy akcji wiedzą, że bydgoszczanie mają wielkie i dobre serca. Do tej pory nigdy się na nich nie zawiedli.

Na zdjęciu: Wizualna zapowiedź akcji.

Fot. Materiały organizatora.

-Spotkajmy się 17 kwietnia 2017 od 14.00 do 15.00, by podarować namiastkę świąt bydgoszczanom w potrzebie – zapraszają mieszkańców Bydgoszczy do udziału w kolejnej już akcji pn. „Ciepło serca w słoiku” jej organizatorzy.

Pierwszą wiosenną edycję akcji koordynuje ekipa bydgoskiej „Jadłodzielni”: Aurelia Ratajczak, Ireneusz Nitkiewicz, Tomasz Puławski, Bartosz Mikołajczyk i Krystian Kisiel, którzy proszą o przynoszenie, oprócz ciepłego bigosu i odzieży (może być używana ale czysta w dobry stanie) także długoterminowej żywności i słodyczy i zabawek.

Zbiórka będzie prowadzona dla Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi. Mile widziane będą: żywność o przedłużonej trwałości, słodycze, zabawki, artykuły higieniczne w tym pieluszki jednorazowe, odzież damska, buty damskie.

Z kolei do Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn trafią przynoszone przez mieszkańców: żywność o przedłużonej trwałości, słodycze, odzież męska nowa i używana (najbardziej potrzebna bielizna i skarpety ale również kurtki, swetry, spodnie, buty)

Dla Jadłodajni Kuchnia św. Brata Alberta można przynieść: żywność o przedłużonej trwałości, słodycze, odzież męska nowa i używana, buty męskie, artykuły higieniczne,

Gdzie dostarczyć to co chcesz przekazać na akcję?

Słoiki z ciepłym jedzeniem (bigos, zupa itd.) zawinięte w gazety, żeby dłużej było jedzenie ciepłe 17.04.2017 godz. 14:00 Stary Rynek. W tym samym czasie można dostarczyć odzież, zabawki, artykuły higieniczne itd.

Kto chciałby przynieść produkty żywnościowe i inne rzeczy przed akcją – może je przekazać pod adresem: ul. Paderewskiego 28/2 w Bydgoszczy od poniedziałku do czwartku 10:00 – 16:00 (dobrze będzie wcześniej umówić dzwoniąc pod numer 52 522 34 74).

Można też przyjść do Bydgoskiej Szkoły Wyższej ul. Unii Lubelskiej 4c – codziennie (koło Dworca PKP Bydgoszcz Główna).


Powiązane treści