Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ciężarówka na kontroli ITD. Pojazd był za ciężki

Dodano: 22.11.2022 | 18:46

Na zdjęciu: Przeładowaną ciężarówkę zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Fot. WITD Bydgoszcz

Blisko trzy tony za ciężka była ciężarówka, którą zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Funkcjonariusze WITD zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki na ulicach Grudziądza. Zauważyli oni ciężarówkę – czteroosiową wywrotkę, która przewoziła ładunek sypki – ziemię. – Jej ilość wskazywała, że pojazd może być przeładowany – opisują.

Te podejrzenia szybko się potwierdziły. Ciężarówkę skierowano na punkt kontrolny i specjalistyczną wagę, której wynik wskazał jasno, że pojazd był przeładowany. Zamiast dopuszczalnych 34 ton ważył on 36,9 ton. – Zbyt duża ilość przewożonej ziemi spowodowała także przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi – mówią dalej inspektorzy i wyliczają: – Podwójna oś napędowa ciężarówki wywierała na drogę naciski odpowiadające masie 23,7 ton, przy normie tego parametru wynoszącej 19 ton.

Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec pracodawcy – jak informuje WITD – zostało już wszczęte postępowanie o nałożenie kary pieniężnej w drodze decyzji administracyjnej. Przeładowany pojazd w takim stanie nie mógł dalej poruszać się po drogach, stąd nakaz inspektorów o rozładunku nadwyżki przewożonej ziemi na inny pojazd.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments