Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ciężarówka wpadła do rowu. W pojeździe przewożone były kurczaki [ZDJĘCIA]

Dodano: 02.01.2023 | 13:26

Na zdjęciu: Ciężarówkę z rowu wyciągnięto po blisko pięciu godzinach, gdy na miejsce przyjechał specjalistyczny dźwig.

Fot. KP PSP Mogilno

Przez blisko pięć godzin była w niedzielę (1 stycznia) zablokowana droga w pobliżu Mogilna. Powodem było groźne zdarzenie z udziałem samochodu ciężarowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Jak opisują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, o 19:35 do dyżurnego mogileńskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego.

Jak się okazało, kierujący ciężarówką utknął w przydrożnym rowie, do którego zjechała naczepa. Sytuacja była na tyle poważna, bo w naczepie przewożone były żywe kurczaki. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kierowcę pojazdu, który poinformował KDR (kierujący działaniem ratowniczym – red.) o zjechaniu naczepy do przydrożnego rowu – opisują strażacy i dodają, że droga była całkowicie zablokowana ze względu na stojący na niej pojazd i część naczepy.

W kierowaniu ruchem musiały pomagać zastępy strażaków, a pojazd z rowu wyciągnięto dopiero po przyjeździe specjalistycznego dźwigu. W sumie droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez blisko pięć godzin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments