Bydgoszcz
-17C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -17 • L -17
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleCios funkcjonariuszy w nielegalne gry hazardowe. Automaty i stół do ruletki zabezpieczone podczas kontroli [ZDJĘCIA, WIDEO]
28-04-2020_ zabezpieczone maszyny do gry - KMP Włocławek
03.05.2020 | 20:04

Cios funkcjonariuszy w nielegalne gry hazardowe. Automaty i stół do ruletki zabezpieczone podczas kontroli [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: Policjanci oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli nielegalne automaty do gier.

Fot. KMP Włocławek

Nielegalne automaty do gier hazardowych ujawnili w jednym z lokali w centrum Włocławka policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Zobacz również:

Rozbita grupa handlująca bronią. Zatrzymania funkcjonariuszy CBŚP w regionie

Do przeprowadzenia kontroli w lokalu doszło w środę (28 kwietnia) w godzinach nocnych. – Policjanci uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta może mieć miejsce nielegalny proceder związany z grami hazardowymi – mówi st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Funkcjonariusze udali się na miejsce, a tam okazało się, że wewnątrz lokalu jest specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym znajdowało się osiem sztuk automatów do gier oraz stół do ruletki. A to nie koniec, bo oprócz stołów zabezpieczono także kasynowe stoły do gry karcianej Black Jack oraz do ruletki, a także walizki z żetonami.

– W trakcie przeszukania ujawniono również pilota, za pomocą którego organizator procederu będąc w lokalu, miał możliwość zdalnego wyłączania prądu w gniazdkach. W ten sposób mógł zarówno utrudniać prowadzone działania kontrolne, jak i sterować ewentualnymi wygranymi na poszczególnych urządzeniach – słyszymy od funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Materiały sprawy przekazane zostały do KAS, która prowadzi w tej sprawie dalsze postępowanie.

Jak się dowiadujemy, wszczęte zostanie postępowanie karne skarbowe. Ma ono wyjaśnić m.in. kto był organizatorem nielegalnego procederu oraz jaka była jego skala. – Oprócz sankcji karnych w postaci wysokiej grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty do gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego automatu – mówią funkcjonariusze KAS. Ponadto organizator gier hazardowych musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do trzech lat.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści