Bydgoszcz
2C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 3 • L 1
2C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
5C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCmentarz na Wiślanej tonie w śmieciach
cmentarz wiślana bydgoszcz
20.02.2020 | 10:41

Cmentarz na Wiślanej tonie w śmieciach

Na zdjęciu: Tak w ubiegłym tygodniu wyglądały śmietniki na cmentarzu przy ulicy Wiślanej.

Fot. Nadesłane.

Od kilku dni śmietniki na cmentarzu przy ulicy Wiślanej są przepełnione. Osoby zarządzające cmentarzem z ramienia Zieleni Miejskiej twierdzą, że mają problem z odbiorem odpadów. Według urzędu miasta, firma stara się obecnie wyjść z patowej sytuacji.

Sygnał o problemach z odbiorem odpadów z największej bydgoskiej nekropolii otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu. Jak się dowiedzieliśmy od naszego Czytelnika, z terenu cmentarza zabrano pojemniki na odpady. To sprawiło, że betonowe śmietniki na cmentarzu zostały szczelnie wypełnione. Występujący w ostatnich dniach silny wiatr spowodował, że wysypujące się ze śmietników odpady zaczęły roznosić się po miejscach pochówków.

Jak się dowiedzieliśmy, osoby zarządzające cmentarzem na miejscu twierdzą, że urząd miasta nie wydał zezwolenia na odbiór śmieci. Poprosiliśmy zatem bydgoski ratusz o informacje, czy faktycznie urząd nie wydał takiego zezwolenia oraz kiedy planowany jest odbiór odpadów z cmentarza.

Miasto ma podpisaną umowę na zarządzanie cmentarzami komunalnymi – firma, która zarządza cmentarzami na podstawie umowy ma obowiązek zadbać również o zapewnienie wywozu śmieci. Po zmianie i zaostrzeniu przepisów dotyczących odbioru odpadów firma poinformowała miasto o problemach, które stara się obecnie pilnie rozwiązać – odpowiedziała rzecznik prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak. Tutaj warto dodać, że firmą zarządzającą cmentarzem jest Zieleń Miejska.

W najbliższym czasie sprawdzimy, czy sytuacja na nekropolii przy ulicy Wiślanej uległa zmianie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści