Bydgoszcz
1C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 2 • L 0
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCo dalej z budżetem obywatelskim? Można przedstawić swoje pomysły
25.02.2018 | 12:24

Co dalej z budżetem obywatelskim? Można przedstawić swoje pomysły

Na zdjęciu: Trwają rozmowy o przyszłości budżetu obywatelskiego.

Fot. archiwum

Zainteresowani rozwojem budżetu obywatelskiego mają ostatnie dni, aby przedstawić swoje pomysły. W najbliższych dniach odbędzie się otwarte spotkanie, a także zakończą się konsultacje społeczne.

Otwarte spotkanie dla mieszkańców odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego o godz. 17:00 w Przystani Bydgoszcz przy ul.  Tamka 2. Do 28 lutego 2018 roku trwają za to konsultacje w sprawie rozwoju BBO, w których także mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta. Wypełnioną ankietę można wrzucić do urny w urzędzie miasta albo wypełnić online na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.

Mieszkańcy w ankiecie odpowiadają na pytania dotyczące wprowadzenia projektów ogólnomiejskich czy tematycznych, zmiany formularza zgłoszeniowego projektu czy też roli rad osiedla. – Poprzez konsultacje chcemy zaangażować mieszkańców już na początkowym etapie pracy nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Dzięki temu będą oni mieli jeszcze większy wpływ na kształt programu i zwiększy się świadomość w temacie BBO już na etapie przygotowywania – tłumaczą urzędnicy.

Przypomnijmy, że z początkiem roku powstała rada ds. partycypacji społecznej, której zakres działalności będzie dotyczył zaangażowania bydgoszczan w życie miasta. W jej skład wchodzą przedstawiciele Rady Działalności Pożytku Publicznego, Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, Bydgoskiej Rady Seniorów, Rad Osiedli, Radnych Miasta Bydgoszczy oraz pracowników Urzędu Miasta Bydgoszczy.


Powiązane treści