Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co dzieje się na budowie Nowego Portu? Trwa ważny etap inwestycji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodano: 20.10.2021 | 15:56

Na zdjęciu: Budowa Nowego Portu – inwestycji AWZ Deweloper naprzeciwko Opery Nova – postępuje zgodnie z harmonogramem. Trwają prace związane z wykonaniem największej w Bydgoszczy, dwupoziomowej hali garażowej dla mieszkańców.

Fot. AWZ Deweloper

Budowa Nowego Portu – inwestycji AWZ Deweloper naprzeciwko Opery Nova – postępuje zgodnie z harmonogramem. Trwają prace związane z wykonaniem największej w Bydgoszczy, dwupoziomowej hali garażowej dla mieszkańców. Codziennie od wczesnych godzin porannych na budowie apartamentów nad Brdą trwa zbrojenie, szalowanie i betonowanie.

Inwestycja na terenie dawnej fabryki narzędzi Befana rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Po 10 miesiącach od startu widoczny jest znaczny postęp prac. – Zakończyliśmy wykonywanie całej płyty fundamentowej na poziomie garażowym -2, tj. 6 m poniżej gruntu. Nad poziomem garażowym -1 mamy już wykonanych 60% stropów. Właśnie wykonujemy strop 0, co oznacza że już niebawem będziemy na parterze. Równolegle rozpoczęliśmy docieplanie ścian zewnętrznych oraz zasypki wokół budynku – informuje kierownik budowy Łukasz Iglewski.
Na budowie pracują obecnie dwa żurawie. Wraz z rozwojem prac, ich liczba zwiększy się do czterech. Inwestor zapewnia, że roboty idą zgodnie z harmonogramem. Jesienna pogoda dopisuje, więc zgodnie z planem budowa ma wyjść z ziemi jeszcze przed zimą. AWZ Deweloper podkreśla, że budowana hala garażowa jest tym, co zdecydowanie wyróżnia Nowy Port na tle innych ofert w centrum Bydgoszczy. – Ma ona dwie kondygnacje podziemne, na których pomieści aż 200 samochodów. To więcej niż liczba wszystkich mieszkań. To jedyna inwestycja w centrum, która gwarantuje taki współczynnik miejsc parkingowych. Bloki, które powstają w okolicy dają możliwość parkowania tylko około połowie ich przyszłych mieszkańców – przekonuje inwestor.

W hali garażowej Nowego Portu zaprojektowano także dodatkowo rowerownie dla mieszkańców, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, miejsca dla motocykli i pomieszczenia do przechowywania. Dzięki schowaniu wszystkich miejsc parkingowych pod ziemią, w Nowym Porcie pojawi się dużo zieleni i przestrzeni wspólnych, gwarantujących wysoką jakość życia.

Budując inwestycję w standardzie prestige chcemy w 100% odpowiadać na potrzeby naszych wyjątkowych Klientów – mówi Anna Wydrzyńska, wiceprezes AWZ Deweloper. I dodaje, że uwagi na wielkość hali oraz wdrożenie specjalistycznych technologii i ścisłej kontroli jakości, jej budowa to bardzo wysoki koszt; znacznie wyższy niż w sąsiednich inwestycjach. – Od zawsze jednak bardzo ważne są dla nas szczelność i bezpieczeństwo. Nie idziemy na jakiekolwiek kompromisy. Nasze hale garażowe, w przeciwieństwie do większości konkurencji, nie mają problemów z wodą. Bardzo dbamy o to, aby Klienci, którzy nam zaufali, byli w pełni zadowoleni – dodaje Wydrzyńska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments