Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 3 • L 2
9C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICo nas czeka w Sylwestra? Jak można go spędzić?
30.12.2018 | 08:00

Co nas czeka w Sylwestra? Jak można go spędzić?

Na zdjęciu: Fajerwerków nie da się uniknąć, choć wiele osób i zwierząt ucieszyłoby się z ich braku. No i nie dokładałoby się zanieczyszczeń, których mamy dość w smogu...

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoszcz powita Nowy Rok 2019 w klimacie gorących rytmów latynoamerykańskich. Gwiazdami wieczoru będą Stefano Terrazzino z zespołem oraz Jose Torres & Havana Dreams.

W tym roku bawić będziemy się na ulicy Mostowej oraz moście Sulimy – Kamińskiego. Zabawę rozpoczną Jose Torres & Havana Dreams w asyście tancerzy Torres Salsa Group. Będzie to muzyczne show ze znanymi i lubianymi utworami muzycznym, pokazami tanecznymi i animacjami z publicznością, oddające klimat ulic Hawany.

O północy, zamiast pokazu fajerwerków będzie pokaz możliwości laserów. Pierwsze minuty Nowego Roku powitamy ze Stefano Terrazzino, który wystąpi wraz z zespołem w specjalnie przygotowanym na tę okazję projekcie muzyczno-tanecznym. Koncertowi towarzyszyć będą pokazy taneczne mistrzowskiej pary: Stefano Terrazzino oraz Pauliny Biernat. Podczas koncertu publiczność będzie bawić się przy największych włoskich i hiszpańskich przebojach. Uczestnicy nocy sylwestrowej oprócz zabawy przy gorących rytmach, będą mogli wziąć udział w nauce tańca, którą poprowadzą goście wieczoru.
Oprawą muzyczną bydgoskiej nocy sylwestrowej zajmie się DJ Juanky – energetyczny, mający w swoim repertuarze zróżnicowaną muzykę rozrywkową dla wszystkich, w tym oczywiście hity muzyki latyno-amerykańskiej.

Koncerty sylwestrowo–noworoczne w Operze Nova
To wyjątkowe wydarzenia, na które mieszkańcy nie tylko naszego regionu czekają cały rok, więc by w nim uczestniczyć odpowiednio wcześnie starają się o bilety. Wszystkie są już wyprzedane. W Sylwestra i 1 stycznia będą ostatnie okazje zobaczenia widowiskowych spektakli łączących elementy gali operowej i scenicznego show z feerią barw i niezapomnianą muzyką. Gospodarzem koncertów jest Andrzej Poniedzielski.

A może tak do Filharmonii Pomorskiej?
Bo tam 30 i 31 grudnia zabrzmią niezapomniane polskie melodie, jak Mazur Moniuszki, Polonez Kilara, piosenki Henryka Warsa, czy utwory z „Zakazanych piosenek”. Usłyszymy je w mistrzowskim wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP pod dyrekcją Kaia Bumanna oraz solistów: Adama Zdunikowskiego (tenor), Dawida Roya (baryton), Weroniki Bochat (śpiew) i Karola Drozda (śpiew).

Teatr Polski w Bydgoszczy również zaprasza…
…Na wyjątkowy wieczór sylwestrowy. Nowy Rok powitać będzie można ze sztuką „Klub Kawalerów”. Spektakl 31 grudnia 2018 rozpocznie się o godzinie 20:00 . Bilety w cenie  79 zł.

Istotne zmiany w komunikacji
Komunikacja miejska w Sylwestra (31 grudnia) będzie kursowała według rozkładów jazdy z dnia powszedniego wakacyjnego do około godziny 20:30. Po godzinie 20:30 wprowadzone zostaną ograniczenia. Część linii będzie też kursować dłużej.
Linie nr 7, 10, 52, 56, 60, 65, 68, 69, 73, 76, 79, 83, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 i 98 do końca dnia funkcjonować  bez zmian. W godzinach wieczornych zwiększona zostanie liczba kursów linii nr 65 na wydłużonej trasie do Łoskonia (częstotliwość kursów na trasie podstawowej bez zmian). Linie nr 1, 51, 66, 81, 82 i 89 zostaną zawieszone po godz. 20:30. Linie nocne nr 31N, 32N, 33N, 34N, 35N i 36N będą w Noc Sylwestrową będą kursować ze zwiększoną częstotliwością. W ramach linii nocnej 31N uruchomiony zostanie dodatkowy kurs nocny do Podkowy. Dłużej kursować będą linie tramwajowe nr 4, 5 i 8 oraz linie zastępcze za T4 i za T8.

Sprawy urzędowe?
31 grudnia (poniedziałek) Urząd Miasta Bydgoszczy pracuje w normalnym trybie godzinowym. Sprawy w urzędzie będzie można załatwić od 8:00 do 16:00. 1 stycznia (wtorek) urząd będzie nieczynny.

Zakupy?
Sklepy w Sylwestra będą otwarte krócej niż zazwyczaj, w Nowy Rok z kolei zdecydowana większość sklepów pozostanie zamknięta. Zatem w Sylwestra do godz. 16.00 zrobimy zakupy w: Focus Mall i Zielonych Arkadach. Centrum Handlowe Auchan w Bydgoszczy zostanie zamknięte o godz. 19.  O godz. 18.00 swoje podwoje zamkną sklepy sieci: Lidl, Kaufland i Tesco. Do godz. 19.00 otwarte będą Biedronki i hipermarkety Auchan. Natomiast dopiero o godz. 23 zakończą pracę w sklepach sieci Żabka i Freshmarket.
W Nowy Rok (1 stycznia)  obowiązują takie same zasady działalności handlowej jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu.

Sylwester przed telewizorem?
TVP1 stawia na filmy. W sylwestrowy wieczór będzie można obejrzeć w tym kanale musical „Walking on Sunshine” z 2014 roku (godz. 20:25) i komedię kryminalną „Rybka zwana Wandą” (godz. 22:10): Złodzieje Wanda, George, Otto i Ken rabują bank w Londynie. Kiedy szef szajki zostaje złapany, pozostali postanawiają wydobyć od niego informację, co do miejsca ukrycia łupu. Natomiast tuż po północy (po emisji życzeń z Zakopanego) Jedynka pokaże słynny musical „Grease” (1978) z Johnem Travoltą i Olivią Newton-John w rolach głównych, a następnie od godz. 2:05 komedię romantyczną „Oświadczyny po irlandzku” z 2010 roku.

TVP2 od godz. 20:00 pokaże Sylwester Marzeń z Dwójką. W tym roku w Zakopanem pojawią się tacy wykonawcy, jak Golec uOrkiestra, Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Sławomir i Kajra, Zenon Martyniuk, Boys, Weekend, Komodo, Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri, Thomas Anders, Natalia Szroeder, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Papa D, Marcin Sójka, Michał Szczygieł i Alvaro Soler.

Zabawa sylwestrowa w Polsacie również rozpocznie się o godz. 20:00. Nadawca zaprasza na Sylwestrową Moc Przebojów, która w tym roku odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wystąpią m.in. The Show a Tribute to Abba, Liz Mitchell, Boney M., Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Łobuzy, Ewelina Lisowska, Enej, Sławomir, Feel, Ewa Farna, Cleo, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Mateusz Ziółko oraz Piersi.

Od godz. 19:45 TVN będzie prowadzić transmisję z Placu Bankowego w Warszawie. Tegoroczna impreza Warszawa – Stolica Sylwestra zgromadzi takie polskie gwiazdy, jak Bajm, Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, zespół IRA, Wilki, Anna Wyszkoni, Natalia Nykiel, Sarsa, Sound’n’Grace, Blue Cafe, Izabela Trojanowska, Małgorzata Ostrowska, Ania Karwan, Smolasty i Sławek Uniatowski.

TV4 pokaże od godz. 21:00 program rozrywkowy „Ja cię kręcę”, w którym ludzie prezentują widzom swoje umiejętności. Gospodarzem jest Artur Andrus, a towarzyszy mu Elżbieta Romanowska. Następnie będzie można obejrzeć komedię kryminalną „Hot Fuzz – Ostre psy” z 2007 roku (godz. 23:00) oraz kryminał „Samotne serca” z 2006 roku (oparta na faktach historia działań morderczego duetu, Marthy Beck i jej kochanka Raymonda Martineza) od godz. 1:20.

TV6 wyemituje polską animację „Włatcy móch. Ćmoki, Czopki i Mondzioły” (godz. 20:00), następnie komedię „Dwoje do poprawki” (godz. 22:05) i thriller „Paragraf 78” (godz. 0:30). Na filmy, przede wszystkim polskiej produkcji, postawi również

TV Puls, który najpierw o godz. 18:25 pokaże western komediowy „SEXiPIStOLS” z Salmą Hayek i Penélope Cruz w rolach głównych (dwie kobiety walczą z niesprawiedliwością, napadając na banki). Potem widzowie będą mogli obejrzeć polską komedię kryminalną „Trick” z 2010 roku (godz. 20:00), komedię obyczajową „Job, czyli ostatnia szara komórka” (godz. 21:55), czarną komedię „Ciało” z 2003 roku (od godz. 23:45) oraz komedię kryminalną „Przekręt” (godz. 1:45). Widzowie

TV Puls 2 mogą liczyć w sylwestra na następujące filmy: melodramat „Noc na bagnach Luizjany” (2009), thriller „Kula” (1998) i horror „Dzieci kukurydzy” (1984) na podstawie opowiadania Stephena Kinga. Zostaną one wyemitowane odpowiednio o godz. 20:00, 21:45 i 0:30.

TVN7 kieruje swoją ofertę sylwestrową przede wszystkim do kobiet. Tego wieczoru pokaże aż cztery komedie romantyczne. Od godz. 20:00 polski film „Nie kłam, kochanie” z 2009 roku na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej. Następnie „Dziennik Bridget Jones” i „Bridget Jones: W pogoni za rozumem”, czyli dwie produkcje, których bohaterką jest poszukująca szczęścia kobieta po 30. roku życia. Na koniec „Daję nam rok” z 2013 roku (Nat i Josh wzięli niedawno ślub, ale w ich małżeństwie pojawił się pierwszy kryzys).

Widzowie kanału Super Polsat będą mogli obejrzeć polską komedię „Ciacho” z 2010 roku (godz. 21:00) oraz „Niemoralną propozycję” z Robertem Redfordem i Demi Moore w rolach głównych (godz. 23:35).

Z kolei TVP Kultura przeprowadzi transmisję Sylwestra z Filharmonii Narodowej z udziałem Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka, Chóru Filharmonii Narodowej i solistów. W programie koncertu znajdą się walce i polki Johanna Straussa oraz sceny z operetek „Noc w Wenecji” i „Zemsta nietoperza”. Start o godz. 20:00. Następnie od godz. 22:30 koncert zespołu Quenn na Wembley zrealizowany w 1986 roku. Tuż przed północą „Taśmy kultury: Sylwestrowe”, czyli pasmo prezentujące materiały z telewizyjnych archiwów, m.in. programy rozrywkowe i publicystyczne. Natomiast od godz. 0:10 koncert ABBA w Studiu 2 z 1976 roku, czyli przypomnienie wizyty w Polsce. W materiale także krótka rozmowa z członkami zespołu.

TVP Historia pokaże film dokumentalny „Młynarski. Piosenka finałowa” – ostatni, bardzo osobisty wywiad z Wojciechem Młynarskim (godz. 20:15). Następnie wyemituje western „Prawdziwe męstwo” z 2010 roku (godz. 21:55). Tuż przed północą rozpocznie się emisja filmu dokumentalnego „Ameryka za kółkiem” (od 23:55).

Stopklatka TV przygotowała dla swoich widzów na sylwestra komedie kryminalne: „Jak ugryźć 10 milionów” z 2010 roku z Brucem Willisem w roli głównej (godz. 20:00) oraz „Tajne przez poufne” z Georgem Clooneyem w obsadzie (godz. 22:05). Premierowo wyemituje komedię „Przyjęcie” z 1968 roku (godz. 0:05).

A może do kina?
Bydgoski „Helios” proponuje dwa zestawy filmów do wyboru i  poczęstunek lampką szampana oraz niespodzianki.

W zestawie pierwszym: przepiękny musical „Król rozrywki” z udziałem  m.in. Hugh Jackmana, Zaca Efrona i Rebecci Ferguson. Po przerwie na noworoczny toast ich miejsce zajmą: Jessica Chastain, Kevin Costner i Idris Elba, których zobaczyć będzie można w filmie „Gra o wszystko”.

W zestawie drugim: na początek w doskonały nastrój wprowadzą nas Agnieszka Więdłocha, Eryk Lubos i Paweł Domagała ze swoim metalowym zespołem, w rozbrajającej komedii „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Po przerwie na powitanie Magdalenę Popławską, Artur Żmijewskiego i Dorotę Segdę zobaczyć będzie można w filmie „Atak paniki”. 


Powiązane treści