Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niezidentyfikowany obiekt wojskowy w lesie pod Bydgoszczą. Mieszkańcy mówią o rakiecie

Dodano: 27.04.2023 | 08:55

Na zdjęciu: Teren lasu został zabezpieczony przez służby, które badają teraz miejsce, na którym ujawniono znalezisko.

Fot. Archiwum

Wszczęto śledztwo w sprawie znalezionego niezidentyfikowanego obiektu, który ujawniono we wtorek (25 kwietnia) w lesie w Zamościu. Miejsce wciąż badane jest przez specjalistów, a służby na razie nie informują precyzyjnie, co zostało ujawnione.

Informacje o niezidentyfikowanym znalezisku w lesie w Zamościu podały wczoraj (26 kwietnia) wieczorem zarówno Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, jak i dziennik Fakt. Próby kontaktu dziennikarzy ze służbami spełzły na niczym, bo ani policja, ani prokuratura nie chciały niczego komentować. Biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej odsyłało do śledczych.

Wyborcza cytowała wypowiedź jednego z mieszkańców, który mówił, że ma informacje, że do lasu spadła albo rakieta albo wojskowy dron, z kolei Fakt pisał, że w ziemi jest spora dziura, jak po bombie. W godzinach popołudniowych dało się zauważyć na drodze S5 pojazdy Żandarmerii Wojskowej, które eskortowały jadącą ciężarówkę patrolu saperskiego.

Dzisiaj (27 kwietnia) pojawiły się w tej sprawie pierwsze komunikaty. Biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej przekazało krótką informację na Twitterze: – W okolicach miejscowości Zamość, ok. 15 km od Bydgoszczy znaleziono szczątki niezidentyfikowanego obiektu wojskowego. Sytuacja nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców – czytamy w komunikacie. MON doprecyzował, że miejsce znaleziska jest badane przez policjantów i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz saperów. Równolegle, w sprawie znaleziska wszczęte zostało już śledztwo, o czym poinformował szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Na Twitterze, Ziobro napisał, że śledztwo zostało wszczęte przez pion wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, a bezpośrednio nadzorować je będzie Prokuratura Krajowa. Postępowanie wszczęto – jak przekazał Ziobro – w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego znalezionego w lesie. Na miejscu, co doprecyzował Prokurator Generalny, są także prokuratorzy, funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego i wojskowi eksperci.

Do tematu będziemy wracać.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rez
Rez
11 miesięcy temu

Coś czuję, że akcja podobna do tej z Komendy Głównej Milicji.

Donald
Donald
11 miesięcy temu

Będzie głośno…. mówi się o polskim Roswell……. 🙂

Kostka
Kostka
11 miesięcy temu

ukrainskie kurwy pewnie chca by polska im pomogla

Leszek
Leszek
11 miesięcy temu

kolejna prowokacja banderowców