Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICo z cmentarzami na 1 listopada? Jest zapowiedź ministra zdrowia
17.10.2021 | 15:59

Co z cmentarzami na 1 listopada? Jest zapowiedź ministra zdrowia

Na zdjęciu: W ubiegłym roku, cmentarze w całym kraju (na zdjęciu cmentarz przy ul. Stawowej w Bydgoszczy) były zamknięte na 1 listopada.

Fot. Archiwum

Czy cmentarze będą zamknięte na 1 listopada? Na to pytanie odpowiedział szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski był gościem rozmowy w programie Newsroom w Wirtualnej Polsce. W rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem, poruszony został m.in. temat tego, czy wzorem ubiegłego roku, także i w tym zamknięte zostaną cmentarze na 1 listopada.

– Mamy zupełnie inną sytuację ze względu na szczepienia. To nie jest tak, że będziemy mieli do czynienia z jakimś gwałtownym skokiem liczby zakażeń – odpowiedział Niedzielski i sprecyzował, że w analogicznym okresie czasu w ubiegłym roku ta liczba zwiększyła się z trzech do dziewięciu tysięcy. – Takie skoki nam nie grożą, więc nie ma potrzeby podejmowania takich szybkich zaskakujących decyzji, bo epidemia rozwija się wolniej – dodał szef resortu zdrowia.

Niedzielski dodał, że rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i przekazał, że żadne tego typu decyzje nie zapadną. Wszystko wskazuje więc na to, że cmentarze będą otwarte. Przypomnijmy, że były one zamknięte także podczas pierwszej fali pandemii.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści