Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 13 • L 12
16C
Wt
18C
Sr
16C
Czw
14C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCo z przebudową stadionu Polonii? „7,7 miliona złotych przeznaczone na renowację”
wizualizacja stadionu Polonii Bydgoszcz_UM Bydgoszcz-4
22.02.2018 | 16:09

Co z przebudową stadionu Polonii? „7,7 miliona złotych przeznaczone na renowację”

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace na stadionie.

Na zdjęciu: Tak miałby po zmianach wyglądać obiekt Polonii.

Fot. Wizualizacja/UM Bydgoszcz

Powraca temat remontu stadionu Polonii Bydgoszcz przy ul. Sportowej 2. W tym roku, miasto ma przeznaczyć na ten cel 7,7 miliona złotych.

O takim zamierzeniu poinformował Marek Wiśniewski z wydziału edukacji i sportu. – Na razie mówimy o renowacji trybuny B – przekazał Wiśniewski, który uczestniczył w dzisiejszym posiedzeniu komisji sportu i turystyki miejskiego ratusza, na którym gościli przedstawiciele Polonii.

– W tej chwili jest gotowy projekt budowlany, trwają uzgodnienia dotyczące uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń na rozpoczęcie prac budowlanych – dodał. Nie potwierdził przy tym wstępnych informacji medialnych, wedle których prace miałyby się rozpocząć w sierpniu. – Równie dobrze, mogłoby to nastąpić w czerwcu, lub nawet wrześniu – zaznaczył.

Co się zmieni? Przede wszystkim poprawi się efekt bazy sportowej dla żużlowców. Wbrew pierwotnym założeniom, nie zmieni się położenie parku maszyn dla zawodników. Na początku zakładano, że park maszyn powstanie na zewnątrz (tuż przy przeciwległej prostej, a takie samo położenie jest między innymi na toruńskiej MotoArenie). Po konsultacjach także z przedstawicielami klubu, park maszyn pozostanie w tym samym miejscu, w którym jest obecnie. – Wygląd boksów się zmieni, pojawi się także specjalna strefa gastronomiczna dla kibiców – dodawał Marek Wiśniewski.

To nie koniec, bo krzesełka na trybunach mają nawiązywać do barw klubowych: kolorów białego i czerwonego. Przedstawiciel wydziału edukacji podkreślił, że ta kolorystyka była konsultowana z przedstawicielami środowiska żużlowego. Na nowy sezon zostaną za to zamontowane nowe słupy do taśmy startowej. Klub ponadto będzie prosił ratusz o pomoc przy homologacji do zakupu nowej dmuchanej bandy. – Jej zakup kosztował nas 277 tysięcy złotych. Możemy przedłużyć jej homologację o dwa sezony: ten i następny – informował radnych Jerzy Kanclerz, menedżer Polonii. Zaznaczył przy tym, że obecnie uszkodzone są cztery panele tej bandy, którą klub zakupił w 2013 roku. Ich naprawa, jak wyliczył Kanclerz, kosztowałaby około 90 tysięcy złotych.


Powiązane treści