Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCo z rewitalizacją Teatru Kameralnego? Przetarg wciąż się przedłuża
teatr kameralny bydgoszcz
29.11.2017 | 15:57

Co z rewitalizacją Teatru Kameralnego? Przetarg wciąż się przedłuża

Otwarcie ofert ma nastąpić do końca roku.

Na zdjęciu: Plany przebudowy Teatru Kameralnego zakładają sporą ingerencje w istniejący budynek.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Pod koniec października urząd miasta ogłosił przetarg na wykonanie prac budowlanych w ramach rewitalizacji budynku Teatru Kameralnego. Termin otwarcia ofert wciąż ulega zmianie.

Projekt przebudowy obiektu przy ulicy Grodzkiej zaprezentowano w lutym tego roku. Jego ostateczna wersja uwzględnia liczne uwagi, złożone przez Społeczną Radę ds. Estetyki Miasta. Jak zapowiadał wówczas prezydent Rafał Bruski, prace budowlane miały ruszyć już latem, lecz ze względu na problemy proceduralne dopiero jesienią ogłoszono przetarg na ich wykonanie.


WIĘCEJ: Teatr Kameralny w nowej odsłonie [WIZUALIZACJE]


Rewitalizacja zakłada sporą ingerencję w istniejący budynek. Ze względu na bardzo zły stan techniczny ściany w głównej części budynku zostaną wyburzone – zachowana zostanie jedynie ściana od ulicy Podwale, w której odkryte zostaną otwory okienne. Konstrukcja obiektu wraz z fundamentami zostanie wzniesiona od nowa.

Co znajdzie się w wyremontowanym obiekcie? Przede wszystkim sala teatralna z widownią na 234 osoby (według wcześniejszych zapowiedzi miała ona liczyć 187 miejsc), wyposażona w garderobę z sanitariatami. W północnej części zostaną ulokowane biura. W znajdującym się obok teatru zabytkowym budynku wykonanym w technologii szachulcowej ma powstać kawiarnia.

Kiedy można spodziewać się ogłoszenia zwycięzcy przetargu? Termin składania ofert, pierwotnie ustalony na 15 listopada, został już dwukrotnie zmieniony – początkowo na 30 listopada, a obecnie na 13 grudnia. Powodem opóźnienia jest konieczność udzielenia odpowiedzi na pytania od wykonawców. Wypełnienie kolejnych formalności związanych z oceną ofert i ewentualne odwołania mogą sprawić, że zwycięzce postępowania poznamy najprawdopodobniej w nowym roku.

Inwestycja ma być finansowana ze środków miejskich i dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W projekcie przyszłorocznego budżetu uwzględniono na ten cel 12 milionów złotych. Ratusz liczy, że prace zakończą się w 2019 roku.

Uzupełnieniem rewitalizacji Teatru Kameralnego ma być zapowiadana przebudowa należącej do miasta części Rybiego Rynku. Wedle założeń, obecny parking ma pełnić funkcję miejskiego placu. Większe szczegóły planowego remontu nie są jeszcze znane – miasto nie opublikowało jeszcze żadnych wizualizacji. Działania na rzecz zmiany przeznaczenia placu rozpoczynają się jednak już teraz. 6 grudnia na Rybim Rynku rusza jarmark bożonarodzeniowy.


Powiązane treści