Bydgoszcz
10C
Opady
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 11 • L 10
9C
Sob
12C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesCo zamierza Napoleon? Reklama sklepu, który działa w Bydgoszczy?
06.03.2016 | 10:52

Co zamierza Napoleon? Reklama sklepu, który działa w Bydgoszczy?

Nowy gracz, a może firma już obecna w naszym kraju? Kto reklamuje się na niespotykaną dotąd skalę hasłem: "Co zamierza Napoleon"?

Na zdjęciu: "Co zamierza Napoleon" to najdroższa akcja promocyjna w Polsce od czasów emisji pamiętnego spotu Media Expert.

Fot. materiały promocyjne

Od kilkunastu dni na ulicach polskich miast, w tym oczywiście Bydgoszczy, na ekranach telewizorów, w internecie, prasie oraz w rozgłośniach radiowych prowadzona jest niespotykanie duża kampania reklamowa. Chociaż o Napoleonie chcącym przeprowadzić się nad Wisłę słyszał już pewnie każdy, to póki co tajemnicą pozostaje z promocją jakiej firmy mamy do czynienia. Jak udało nam się ustalić, w ten nietypowy sposób intryguje klientów sklep, którzy w naszym mieście jest już obecny.

Początkowo kampanię łączono z amerykańskim Amazonem – ten jednak oficjalnie odciął się od kampanii z Cesarzem Francuzów w roli głównej. – To nie nasza akcja marketingowa. Na rynku jest coraz więcej firm e-commerce i kibicujemy im, ponieważ budują ważny dla nas segment. Cieszy nas także to, że firma, która stoi za kampanią, korzysta z naszych niezawodnych serwerów i usług Amazon Web Services – zapewnia Marzena Więckowska, rzeczniczka prasowa Amazon Polska.

Obecnie na autora reklamy wskazuje się najczęściej francuską sieć Carrefour. – Za nim przemawia narodowość bohatera reklamy, podobieństwo polityki cookies na stronie CoZamierzaNapoleon.pl i Carrefour.pl, jak też korzystanie z usług tej samej agencji w zakresie promocji online – zwraca uwagę autor bloga Marketingowy.net.

Rozwiązanie zagadki już 8 marca.


Powiązane treści