[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Co zmienić w budżecie obywatelskim? Ostatni dzień na udział w konsultacjach

Dodano: 20.04.2021 | 13:33

Na zdjęciu: Trwają konsultacje dotyczące budżetu obywatelskiego.

Fot. Błażej Bembnista

To już ostatni dzień, aby wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Tylko do wtorku, 20 kwietnia można bowiem wypełnić ankietę dostępną na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO.

Co roku urząd miasta pyta bydgoszczan, co można poprawić w budżecie partycypacyjnym. Tym razem szczególne zainteresowanie przedstawicieli ratusza budzą zagadnienia dotyczące m.in. liczby głosów, które można oddawać na projekty osiedlowe; proporcji podziału środków finansowych na poszczególne kategorie (osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne) oraz roli rad osiedla w opiniowaniu, weryfikacji i zgłaszania projektów. Oprócz tego można też zgłaszać oczywiście własne uwagi i propozycje do funkcjonowania budżetu obywatelskiego.

Bydgoski Budżet Obywatelski to program, który nie byłby możliwy do realizacji bez mieszkańców. Na każdym etapie niezbędne jest zaangażowanie bydgoszczanek i bydgoszczan: najpierw jest czas na zgłaszanie pomysłów, potem trwa etap weryfikacji projektów, a najważniejszy z nich to głosowanie. W trwających od 21 marca konsultacjach chcemy poznać zdanie na temat wszystkich elementów programu – mówią przedstawiciele ratusza.

Karta konsultacyjna z pytaniami dostępna jest na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo do wtorku, 20 kwietnia. Wypełnioną ankietę można również przekazać do urzędu miasta (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz) lub wysłać uwagi mailowo na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr 52 58 58 962. Wyniki konsultacji zostaną przekazane do Rady ds. Partycypacji Społeczej, w której zasiadają przedstawiciele m.in. Rady Działalności Pożytku Publicznego, Rady Seniorów, Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Młodzieżowej Rady Miasta oraz rad osiedli, a także radni i pracownicy urzędu.

Wyniki głosowania w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego poznaliśmy 11 stycznia. W grudniowym głosowaniu, które z powodu epidemii odbyło się tylko elektronicznie, oddano ponad 60 tysięcy głosów – ponad 21513 na projekty osiedlowe, 19400 na ponadosiedlowe i 19103 na małe projekty społeczne. W 2021 roku zrealizowane zostaną co najmniej 23 małe projekty społeczne, 3 projekty ponadosiedlowe oraz 56 projekty osiedlowe.

Cały czas trwają także konsultacje dotyczące kolejności realizacji miejskich inwestycji. Do 21 maja można wybierać trzy spośród piętnastu wskazanych przedsięwzięć. Swoje opinie mieszkańcy mogą wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/wybieraMY.

Co zmienić w budżecie obywatelskim? Ostatni dzień na udział w konsultacjach
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments