Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 3 • L 1
5C
Pt
5C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCopernicus Cup: Iga Baumgart triumfuje w biegu na 400 metrów!
iga_baumgart_BKS_Bydgoszcz
10.02.2017 | 21:18

Copernicus Cup: Iga Baumgart triumfuje w biegu na 400 metrów!

Zawodniczka Budowlanego Klubu Sportowego pobiła po raz drugi w tym roku swój najlepszy rezultat w hali.

Na zdjęciu: Iga Baumgart podczas zawodów w Inowrocławiu w 2014 roku.

Fot. BKS Bydgoszcz / mat. prasowe

W wybornej formie jest na początku aktualnego sezonu halowego zawodniczka BKS Bydgoszcz Iga Baumgart. Podczas piątkowego mityngu Copernicus Cup w Toruniu wychowanka bydgoskiego klubu pokonała wszystkie rywalki w biegu na 400 metrów, śrubując swój rekord życiowy pod dachem.

Do rywalizacji w toruńskich zawodach zaliczanych do prestiżowego cyklu IAAF World Indoor Tour przystąpiło w dwóch biegach dziewięć zawodniczek, w tym Amerykanka Shamier Little legitymująca się rekordem życiowym w hali na poziomie 51,74 s uzyskanym w ubiegłym roku w angielskim Birmingham, a także wszystkie czołowe reprezentantki Polski.

Tyle że na początku roku to Iga Baumgart zaskakuje in plus, a kolejny dowód dała w piątkowy wieczór. W swoim biegu nie tylko okazała się szybsza od Little, ale również swojej koleżanki z kadry Justyny Święty, osiągając rezultat 52,17 s, co jest jej nowym halowym rekordem życiowym. Wspomniana Święty była druga z wynikiem 52,54 s, a trzecia – Little – 52,83 s. Taka też była kolejność po zliczeniu wyników obu biegów.

Przypomnijmy, że Baumgart poprawiła swój najlepszy halowy rezultat w karierze już po raz drugi w tym roku. Zaledwie kilka dni temu podczas sprawdzianu PZLA w Spale osiągnęła 52,55 s. Warto dodać, że jej toruński rezultat jest zaledwie o 0,17 s gorszy od aktualnego halowego rekordu Polski Grażyny Prokopek.


Powiązane treści