Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ćwiczenia służb ratunkowych w bazie LPR w Żołędowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 26.10.2022 | 13:00

Na zdjęciu: Ćwiczenia w bazie LPR pod Bydgoszczą miały na celu sprawdzenie i utrwalenie działań ratunkowych służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą mieć miejsce podczas codziennej operacyjnej działalności lotniska.

Fot. KWP Bydgoszcz

Wczoraj (25.10) w Bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żołędowie odbyły się ćwiczenia służb ratunkowych.

Ćwiczenia w bazie LPR pod Bydgoszczą miały na celu sprawdzenie i utrwalenie działań ratunkowych służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą mieć miejsce podczas codziennej operacyjnej działalności lotniska. Ich scenariusz przewidywał udzielenie pomocy oraz zabezpieczenie terenu podczas nagłej utraty mocy w trakcie operacji lądowania śmigłowca podczas lotu szkolnego w momencie przyziemienia, w wyniku czego doszło do zadymienia w kabinie oraz lekkich obrażeń u trzyosobowej załogi.

Dyżurny bydgoskiej komendy skierował na miejsce patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, który zabezpieczał rejon skrzyżowania drogi nr 5 z drogą nr 244 oraz patrol prewencyjny, celem zabezpieczenia terenu przyległego do lotniska na drodze dojazdowej. Nadzór nad prawidłowością przeprowadzenia ćwiczenia oraz koordynację działań bydgoskich policjantów sprawowali funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji KMP w Bydgoszczy – informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej policji.

Wspólne działania służb niewątpliwie dobrze wpłynęły na doskonalenie koordynacji działań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia osób. Warto dodać, że również wczoraj na drodze ekspresowej S5 odbyły się ćwiczenia strażaków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments