Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICzerwonokrzyska Gwiazdka
22.11.2016 | 12:59

Czerwonokrzyska Gwiazdka

W siedzibie Oddziału PCK trwa zbiórka darów. Wkrótce będą kolejne akcje.

Na zdjęciu: Oczekujących na prezenty jest wielu.

Fot. Stanisław Gazda

Bezdomni, niepełnosprawne dzieci, ludzie poszkodowani przez los – dla nich wolontariusze PCK chcą zastawić wigilijny stół,  by poczuli, że mają gwiazdkę, ucieszyli się z przyjścia gwiazdora. Bez pomocy bydgoszczan ich intencje mogą pozostać jedynie dobrymi chęciami…

Dlatego Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy pierwszą akcję w marketach rozkręci w dniach 2-4 grudnia. Druga odbędzie się 16-18 grudnia tylko w dwóch marketach Stokrotka.

Wolontariusze PCK  będą czekać z otwartymi pojemnikami na otwarte serca bydgoszczan. To, co uzbierają od ludzi dobrej woli, przeznaczą na paczki rodzinne dla podopiecznych stołówki. Upominki te przekażą podczas wigilii 22 grudnia w stołówce PCK.

Drugą uroczystością, jaką planuje PCK będzie 17 grudnia w Hotelu City gwiazdka integracyjna dla niepełnosprawnych dzieci z naszego miasta. Oprócz prezentów i poczęstunku, na najmłodszych czekać będzie zabawa z Mikołajem. Czy się uda? Wszystko zależy od hojności bydgoskiego społeczeństwa, od ludzi wrażliwych na los ubogich. Zbiórka darów na gwiazdkę integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych prowadzona jest już w siedzibie  Oddziału PCK (ul. Warmińskiego 10). Można przynosić żywność, słodycze, zabawki, odzież itp.

Trzeba też wspomnieć o jeszcze jednej inicjatywie –  po raz 26 młodzież czerwonokrzyska za pośrednictwem członków szkolnych kół PCK oraz wolontariuszy organizuje zbiórkę darów pod hasłem: „Świąteczny prezent dla każdego dziecka”. Zadaniem szkoły, która przyłączy się do tej akcji jest przygotowanie prezentów z opisem dla kogo przeznaczony jest podarunek – dla chłopca czy dla dziewczynki i w jakim wieku ma być obdarowana dziecko.

Zebrane w ten sposób upominki przekazane zostaną dzieciom zamieszkałym na wsiach: Nowy Dwór gm. Dąbrowa Chełmińska, Szubin i Gąsawa.

Zbiórka potrwa od 6 grudnia do 22 grudnia br., a finał akcji i wyjazd z prezentami do dzieci zaplanowano na 23 grudnia 2016r.

 


Powiązane treści