Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCzłowiek orkiestra ma kolejne zadanie. Zbigniew Leszczyński prezesem Superligi
Zbigniew Leszczyński
27.06.2017 | 18:39

Człowiek orkiestra ma kolejne zadanie. Zbigniew Leszczyński prezesem Superligi

Bydgoszczanin został w piąte wybrany na nowe stanowisko.

Na zdjęciu: Zbigniew Leszczyński został prezesem Lotto Superligi.

Fot. mat. prasowe klubu

Główny sponsor, menadżer, zawodnik Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz oraz wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego ds. sportowych – Zbigniew Leszczyński nie może narzekać na brak zajęć. W poniedziałek do tej listy dopisał kolejną funkcję – został prezesem LOTTO Superligi.

– Moim nadrzędnym celem jest popularyzacja tej pięknej dyscypliny, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Zrobię wszystko, by do hal przychodziło coraz więcej kibiców. Marzy mi się, żeby nawiązać do pięknych czasów Andrzeja Grubby. Mamy przecież jedną z najsilniejszych lig w Europie. To nie tylko moje zdanie, ale także zawodników, którzy grają w Polsce – powiedział Leszczyński cytowany za oficjalną stroną ligi. Na stanowisku prezesa zastąpi Dariusza Szumachera, obecnego prezesa Dartom Bogorii Grodzisk Wlkp, który w lutym został szefem PZTS.

W zakończonym niedawno sezonie Zooleszcz Gwiazda wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski. To największy sukces w historii klubu. Następny sezon rozpocznie się 26 września, gdy bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z 3S Polonią Bytom.


Powiązane treści