Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -7 • L -7
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleCzołowe zderzenie na drodze krajowej w regionie. Aż osiem osób zostało rannych! [ZDJĘCIA]
10.08.2019 | 10:10

Czołowe zderzenie na drodze krajowej w regionie. Aż osiem osób zostało rannych! [ZDJĘCIA]

Na miejscu zdarzenia pracowało kilkunastu strażaków, ratowników medycznych oraz policjantów.

Na zdjęciu: Przez kilkadziesiąt minut strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydobywali z wraków samochodów poszkodowane osoby.

Fot. OSP KSRG Koronowo

Osiem osób poszkodowanych, dwa kompletnie zniszczone samochody, po kilka zastępów straży pożarnej oraz karetek i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – taki krajobraz był następstwem groźnego wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem w Kotomierzu na drodze krajowej nr 56.

Pierwsze sygnały o czołowym zderzeniu audi oraz opla dotarły do służb ratunkowych tuż przed godziną dziewiętnastą. Do akcji jako pierwsi wyruszyli strażacy z Dobrcza oraz z Koronowa. Rozpoczęła się walka z czasem, bo w wypadku brała udział dwójka dzieci w wieku około półtora roku, a znaczące uszkodzenia obu aut utrudniały dostęp do poszkodowanych. – Musieliśmy wydostawać poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Jedną osobę z opla oraz pasażerkę audi – relacjonuje dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy. To właśnie ta ostatnia odniosła najcięższe obrażenia i została zabrana do szpitala helikopterem.

Ostatecznie dalszej pomocy medycznej wymagali wszyscy uczestnicy wieczornego wypadku. Do szpitali trafiło ostatecznie sześć osób dorosłych oraz wspomniane dzieci. Na miejscu pomocy udzielało pięć zespołów z karetek pogotowia wspieranych przez strażaków (dołączył jeszcze zastęp z Wudzyna i dwa zastępy z Bydgoszczy) oraz policję.

Droga przez kilka godzin po wypadku była zablokowana. Według wstępnych ustaleń policji do groźnego zderzenia doszło podczas manewru wyprzedzania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści