Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCztery kolejne przypadki koronawirusa w regionie. Jest też piętnasta ofiara COVID-19 w kraju
15-03-2020_ Bydgoszcz vs Koronawirus - JS (6)
26.03.2020 | 09:32

Cztery kolejne przypadki koronawirusa w regionie. Jest też piętnasta ofiara COVID-19 w kraju

Nowe dane podało w czwartek po godzinie 9:00 Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Rząd nadal apeluje o jak najrzadsze opuszczanie miejsc zamieszkania. Dzięki temu ma zmniejszyć się transmisja koronawirusa.

Fot. Jakub Soboczyński

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie kujawsko-pomorskim – poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia. Liczba osób, u których testy wykazały obecność wirusa, wynosi blisko 1100. Zmarło piętnaście osób.

Przed godziną 9:30 resort kierowany przez Łukasza Szumowskiego podał kolejne dane zebrane z sanepidów z całego kraju. Wynika z nich, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 34 osób. W tym gronie są cztery osoby z regionu kujawsko-pomorskiego. Najwięcej przypadków dotyczy województwa lubelskiego (9) oraz śląskiego (6). W ten sposób liczba zakażonych w całym kraju wzrosła do 1085, natomiast w naszym województwie – do 31.

Jak poinformował rzecznik wojewody Adrian Mól, dwie zdiagnozowane osoby przebywają obecnie w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, a kolejne dwie – w Toruniu. Stan wszystkich określono jako dobry. – W Toruniu przebywają: mężczyzna i kobieta w sile wieku z powiatu włocławskiego, natomiast w Bydgoszczy – dwoje dzieci: chłopiec i dziewczynka z powiatu bydgoskiego – wylicza Mól.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o kolejnej, piętnastej ofierze koronawirusa. To 67-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Koszalinie. Jak przekazano, podobnie jak w przypadku większości poprzednich zmarłych, miał on tzw. choroby współistniejące. Z kolei w szpitalu w Kaliszu zmarł zakażony wirusem SARS-CoV-2 75-latek, ale z komunikatu ministerstwa wynika, że przyczyną jego zgonu nie była choroba COVID-19.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści